کد خبر 813
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳

بی‌توجهی فولاد کاوه برای استخدام فرزندان شهدا

بی‌توجهی فولاد کاوه برای استخدام فرزندان شهدا

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان هرمزگان گفت: شرکت آلومینیوم المهدی و شرکت فولاد کاوه کیش به هیچ عنوان حاضر نشدند، سهمیه 25 درصدی جامعه ایثارگری را در آزمون استخدامی لحاظ کنند.

به گزارش آهن‌نیوز، عطا ناوکی، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان هرمزگان اظهار داشت: در این برهه از زمان، فرزندان شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در زمینه اشتغال با مشکلات زیادی مواجه هستند و این مطلب را بارها عرض کرده‌ام که برخی از مدیران صنایع بزرگ در هرمزگان با فرهنگ ایثار و شهادت بیگانه هستند.

وی با ابراز گلایه‌مندی از برخی صنایع بزرگ در استان، اظهار کرد: علیرغم پیگری‌های متعدد از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین استاندار نماینده ولی‌فقیه در استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای اشتغال جامعه ایثارگران تأکیدات بسیاری شد اما نتیجه ای نداشت.

ناوکی بیان داشت: متاسفانه در همین راستا شرکت آلومینیوم المهدی و شرکت فولاد کاوه کیش به هیچ عنوان حاضر نشدند، سهمیه 25 درصدی جامعه ایثارگری را در آزمون استخدامی لحاظ کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان هرمزگان اظهار داشت: امنیت و آسایش ایران به برکت خون شهدا و جانبازان است، اما متاسفانه اغلب مدیرانی که در صنایع استان هرمزگان بر مسند مدیریت دست پیدا می کنند، حاضر نیستند قانون اختصاص سهمیه 25 درصد استخدامی ها و حق قانونی ایثارگران را رعایت کنند و اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران به هیچ وجه خارج از ضوابط و چارچوب قانونی حقی را از صنایع هرمزگان طلب نمی کند.

وی ضمن تشکر و قدردانی از مدیران نفت ستاره خلیج فارس و پالایشگاه نفت بندرعباس به منظور خدمت رسانی به جامعه ایثارگران گفت: امیدواریم برای آینده هم این مشارکت ها در راستای جذب فرزندان ایثارگران استمرار پیدا کند.

ناوکی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: حدود 900 نفر از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در سطح استان فاقد اشتغال و بیکار هستند.

وی گفت: اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرزندان جانبازان و ایثارگرانی که متقاضی اشتغال هستند را دسته‌بندی کرده است تا در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند زیرا انتظار نداریم که صنایع هرمزگان آنها را جذب کند، اما گروهی دیگر از متقاضیانی که مهارت‌های لازم را در ارتباط با فعالیت‌های صنعتی کسب کرده‌اند، انتظار داریم آنها جذب شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان هرمزگان در پایان افزود: بالغ بر 341 نفر آزاده در سطح استان هرمزگان داریم که 8 نفر از این عزیزان به رحمت ایزدی پیوستند.

انتهای پیام/

کد خبر 813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =