کد خبر 10586
۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۱

اخراج ۱۶۰ کارگر کارخانه فروآلیاژ ازنا صحت دارد؟

اخراج ۱۶۰ کارگر کارخانه فروآلیاژ ازنا صحت دارد؟

خبر اخراج ۱۶۰کارگر یک کارخانه در ازنا در حالی منتشر شده است که فرماندار این شهر می‌گوید پیگیری‌هایش این ادعا را تأیید نمی‌کند.

به گزارش آهن‌نیوز؛ شرکت فروآلیاژ ازنا ۶۰ درصد فروسیلیسیم مورد نیاز صنایع چدن و فولاد کشور را تأمین می‌کند و با تولید فروسیلیسیم، سیلیسیم فلزی و پودر میکروسیلیکا بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ این مواد در خاورمیانه است.

فاز نخست شرکت فروآلیاژ ازنا در سال ۱۳۷۲ به بهره‌برداری رسید و فروسیلیسیم، میکروسیلیکا و فروسیلیسیم این کارخانه به کشورهای هند، یونان، ایتالیا، فرانسه، صربستان، ترکیه، چک، پاکستان و آلمان صادر شده‌ است.

خبری مبنی‌بر بدهی شرکت فروآلیاژ ازنا و اخراج ۱۶۰ نفر از نیروی‌های شرکتی این کارخانه امروز در فضای مجازی لرستان منتشر شد که حالا فرماندار ازنا اخراج این کارگران را تأیید و یا تکذیب نمی‌کند.

محمدرضا فاتحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دررابطه‌با انتشار اخباری تحت‌عنوان تعدیل ۱۶۰نفر از نیروهای شرکتی در کارخانه فروآلیاژ ازنا، گفت: این موضوع در حال بررسی است.

او با بیان اینکه کارخانه فروآلیاژ ازنا هم‌اکنون در حال فعالیت است، اضافه کرد: تا جایی که خبر دارم هیچ نیرویی از این کارخانه اخراج نشده‌ است و اخبار منتشرشده در فضای مجازی را نه تأیید و نه تکذیب می‌کنم.

فرماندار ازنا اعلام کرد: یک هیئت استانی به‌دستور استاندار فردا یکشنبه به‌همراه مدیران ارشد برق باختر برای بررسی مشکلات کارخانه فروآلیاژ به این شهرستان سفر می‌کنند.

فاتحی با تأکید به اینکه شرکت فروآلیاژ از کارخانه‌های مؤثر کشور در تولید مشتقات تولیدات فولادی و ذوب‌آهن است، یادآور شد: این کارخانه در صادرات فروسلیس جزو صنایع پیشرو ایران است.

فاتحی با اعلام اینکه پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات شرکت فروآلیاژ انجام شده‌ است، بیان کرد: مصوباتی هفته گذشته برای حمایت از این مجموعه اخذ و به ستاد تسهیل کشور ارسال شد.

او ابراز امیدواری کرد که مشکلات کارخانه فروآلیاژ ازنا با همکاری مسئولان ذی‌ربط برطرف شود.

انتهای پیام/ م

کد خبر 10586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =