کد خبر 1093
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

فولاد اروپا در خطر

فولاد اروپا در خطر

تاکنون نزدیک به سه میلیون تن از ظرفیت فولاد ضد زنگ اروپا در خطر بوده و با افزایش هزینه‌های انرژی، بسیاری از کارخانه‌ها قادر به ادامه تولید نیستند.  

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، با نزدیک شدن به سه ماهه پایانی سال جاری میلادی، قیمت فولاد ضدزنگ همچنان با مشکلاتی روبرو است و قیمت سایر فلزات از جمله نیکل بالاتر از میانگین سال ۲۰۲۱ اعلام شده و در ماه اوت به ۲۱ هزار و ۳۲۰ دلار در هر تن رسیده است. همین امر سبب شده تا خریداران و فروشندگان منتظر خبرهای بهتری برای بازار باشند.  

اما انتظار دو طرف درحالی است که کارخانه‌های فولاد ضد زنگ در سراسر اروپا تعطیل می‌شوند.

براساس گزارش‌های منتشر شده تا پایان ماه اوت (۹ شهریور) برخی تولیدکنندگان فولاد ضد زنگ در اروپا مجبور به کاهش تولید و یا حتی تعطیلی کارخانجات خود شده‌اند.

در شرایط کنونی که اروپا با بحران فاجعه بار انرژی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از اقتصاددانان نسبت به پیامدهای کمبود منابع انرژی در زمستان پیش‌رو هشدار داده‌اند و همین حالا هم قطع گاز از سوی روسیه خسارات بسیاری وارد کرده، تعطیلی کارخانه‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده است.  

گفته می‌شود تاکنون نزدیک به سه میلیون تن از ظرفیت فولاد ضد زنگ اروپا در خطر بوده و با افزایش هزینه‌های انرژی، بسیاری از کارخانه‌ها قادر به ادامه تولید نیستند.  

اوایل ماه اوت، کارخانه "اپیرام" (Aperam) در شهر "خنک" (Genk) بلژیک تعطیل شد. بلافاصله پس از آن، این کارخانه تولید خود را در شهر "شاتله" (Chatelet) نیز کاهش داد. به تازگی شرکت اسپانیایی "آکرینوکس" (Acrinox) اعلام کرده که تولید خود را کاهش می‌دهد و حدود ۸۵ درصد از کارکنان خود را برای کار پاره وقت اختصاص می‌دهد. از این رو نگاه اروپا به سایر تولیدکنندگان بزرگ است که بسیاری از آنها نیز انگیزه چندانی برای تولید ندارند.

پایان پیام/ ف

کد خبر 1093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =