کد خبر 1135
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد:

سرانه درمان بازنشستگان فولاد دوبرابر می‌شود

سرانه درمان بازنشستگان فولاد دوبرابر می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: موضوع درمان دغدغه جدی بازنشستگان بود و نارضایتی و گلایه‌های زیادی در این خصوص وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم سرانه درمان بازنشستگان دوبرابر افزایش یافت.

به گزارش آهن‌نیوز، حسین عامریان اظهار داشت: این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کردیم. ضمن اینکه در دیدار با بیماران صعب العلاج مسایل و مشکلات آنها نیز یک به یک احصا شد. در مجموع در سالهای گذشته هزینه درمان در بیمارستان‌های خصوصی پرداخت نمی‌شد، مبلغ پرداختی برای هزینه پرستاری پایین بود، فرصت تحویل مدارک پزشکی کم بود و سقف پرداخت خسارتهای دارویی بدون تایید پایین بود.

وی افزود: بنابراین تصمیم گرفتیم وضعیت درمان بازنشستگان فولاد را متحول کنیم و اکنون شرایط مطلوبی در درمان بازنشستگان ایجاد شده به گونه ای که بازنشستگان وقتی در بیمارستانهای خصوصی که طرف قرارداد نباشد بستری شوند با ارائه پیش فاکتور، شرکت بیمه گر تا ۷۰ درصد هزینه ها را پرداخت می کند. همچنین مبلغ هزینه پرستاری ۵۰ درصد و هزینه نگهداری ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته، سقف پرداخت هزینه داروهای عادی بدون تایید از ۴۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان  افزایش یافته و ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده در حالی که افزایش هزینه دارو در سال جاری نسبت به پارسال ۲۴ درصد بوده است. همچنین هزینه داروی بیماران صعب العلاج نیز از یک میلیون به دو میلیون افزایش یافته است.

عامریان ادامه داد: همچنین هزینه سمعک از سه میلیون و ۷۵۰ تومان به ۶ میلیون تومان با بهترین برندها افزایش یافته، هزینه عینک که قبلا ۵۷۳ هزارتومان برای چهار سال بود اکنون به ۹۰۰ هزار تومان برای دوسال افزایش یافته و هزینه شیمی درمانی با پیش فاکتور تا ۷۰ درصد پرداخت می گردد و برای پرداخت مابقی هزینه شیمی درمانی نیز ۵ ماه زمان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه فرصت تحویل مدارک پزشکی نیز به پنج ماه افزایش یافته افزود: سرانه درمان بازنشستگان فولاد در سال گذشته ۲۹۷هزار و ۵۰۰ تومان بود که این عدد در سال جاری به ۵۴۰ هزار تومان افزایش یافته که در کشور بی سابقه است، ضمن اینکه این عدد با احتساب هزینه های جانبی و فرانشیز به ۶۰۰ هزار تومان رسیده که نشانگر افزایش ۱۰۰ درصدی سرانه درمان است.

عامریان با اشاره به معافیت بازنشستگان از پرداخت فرانشیز درمان گفت: این موضوعی بود که برخی مراجع رسمی هم با آن موافق نبودند اما ما برای رفاه حال بازنشستگان بر آن تاکید داشتیم. ضمن اینکه سرانه مبلغ بیمه عمر و حادثه گروهی را هم افزایش دادیم. ضمن اینکه بیمه عمر و حوادث رو بجای بازنشسته، خودمان تقبل کردیم و هزینه اش رو برای بازنشسته صفر کردیم.

وی در خصوص افزایش مبلغ وام ضروری از ۴ به ۸ میلیون تومان و افزایش شمار وام گیرندگان گفت: برنامه هایی برای افزایش مجدد مبلغ وام ضروری داریم که پس از قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

عامریان گفـت: با اشاره به توجه ویژه صندوق به موضوع رفاهیات گفت: تا پیش از این و در ادوار گذشته مدیریتی صندوق، به موضوع رفاهیات بازنشستگان توجهی نشده بود اما در این دوره و برای اولین بار سرفصل جداگانه ای برای بودجه رفاهیات تعریف شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =