کد خبر 1282
۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

تولید برای ۱۶ صنعت مادر در فولاد آلیاژی ایران

تولید برای ۱۶ صنعت مادر در فولاد آلیاژی ایران

ظرفیت کارخانه فولاد آلیاژی ایران بعد از گذشت ۲۰ و اندی سال به بالای ۵۰۰ هزار تن محصول رسیده و بیش از ۴۵۰ نوع فولاد و بالغ بر ۲۰۰ سایز در حدود ۴ هزار سایز گرید برای ۱۶ صنعت مادر و تخصصی می‌تواند برآورده کند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، علیرضا چایچی، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در مراسم اختتامیه سمینار بازرسی فنی و پایش وضعیت تجهیزات شرکت فولاد آلیاژی ایران اظهار داشت: امیدواریم شرکت فولاد آلیاژی ایران به عنوان مهد تولید فولادهای آلیاژی کشور باعث رشد و تعالی و دانش‌افزایی در این فرایند مدرن و زیبا باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشاره به اینکه پایش وضعیت یکی از ارکان اصلی استمرار و افزایش تولید، بهبود کیفیت و تعدیل قیمت تمام شده است، ادامه داد: فولاد آلیاژی ایران با برپایی این سمینار به دنبال ایجاد یک هم‌اندیشی نوین است تا با برپایی کارگاه‌های آموزشی پویا در قبال این سمینار، ضمن نشر دانش تخصصی در بین علاقه‌مندان امر، زمینه گسترش فرهنگ پایش وضعیت را فراهم کند.

ظرفیت‌های شرکت فولاد آلیاژی ایران
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی این شرکت پرداخت و گفت: فولاد آلیاژی ایران به عنوان یکی از شرکت‌ها و صنایع ایجاد شده بعد از دوران دفاع مقدس در سال ۱۳۶۸ با دانش فنی و تکنولوژی از مجموعه برترین تولیدکنندگان تولید فولاد آلیاژی بنا نهاده شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۱ تنفیذ قرارداد با شرکت ایتالیایی یکی از قطب‌های صنعتی و سازنده تجهیزات فولادی انجام شد و در سال ۱۳۷۵ نصب تجهیزات در فولاد آلیاژی ایران انجام شد و ۵۰ هزار تن قطعه و تجهیزات و ماشین‌آلات در طی دو سال در اینجا نصب و تست شد و به بهره برداری رسید.

چایچی گفت: در ابتدای امر ظرفیت این کارخانه بالغ بر ۱۴۰ هزار تن در ۱۲ گروه فولادی و ۱۱۸ نوع فولاد مشتمل بر ۵۲ سایز بود و خدا را شاکریم که به همت متخصصان داخلی و همکاران در شرکت فولاد آلیاژی ایران این ظرفیت بعد از گذشت ۲۰ و اندی سال به بالای ۵۰۰ هزار تن محصول رسیده و بیش از ۴۵۰ نوع فولاد و بالغ بر ۲۰۰ سایز در حدود ۴ هزار سایز گرید را می توانیم در فولاد آلیاژی ایران برای ۱۶ صنعت مادر و تخصصی این کشور تولید و نیاز فولاد آلیاژی صنایع را برآورده کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر صنایع مهم داخلی مانند خودروسازی‌ها، ماشین‌آلات و ادوات صنعتی و کشاورزی، صنایع پتروشیمی و شیمیایی و سایر صنایع تخصصی، فولاد آلیاژی ایران از ابتدای امر در بحث صادرات هم با قدرت شروع کرده و برند یاسکو بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال یکی از برندهای معتبر و جزو ۱۰ برند برتر دنیا در تولید فولادهای آلیاژی است.

فولاد آلیاژی ایران اولین شرکت دانش بنیان فولادی ایران

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: این شرکت به عنوان اولین واحد تولیدکننده فولاد با همکاری سازمان ملل متحد پروژه ارتقای بهره‌وری انرژی را به انجام رساند و جزو اولین شرکت دانش بنیان فولادی در کشور است که نگرش‌های نوین را به مرحله ظهور رسانده است.

وی تاکید کرد: شرکت فولاد آلیاژی ایران، از کم‌آبخواه‌ترین صنایع فولادی کشور محسوب می شود و اولین شرکتی است که در حقیقت آلیاژی هوشمند را بنا نهاد.

وی به فعالیت‌های فرهنگی شرکت هم اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشتغال ۱۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر نیروی پیمانکاری، در مجموع یک خانواده ۸ هزار نفره را در کنار هم تشکیل داده است.

چایچی گفت: این شرکت همچنین نسبت به محصور کردن وسعت ۱۰۰ هکتار فضای محصور شرکت با کاشت بالغ بر ۳۰۰ هکتار گونه های بیابانی در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست اقدام کرده و صنعت سبزی است که ۶ بار لوح تقدیر از سازمان حفاظت محیط زیست کشور دریافت کرده است.

وی اظهار داشت: شرکت فولاد آلیاژی ایران همواره جزو شرکت های برتر و دارای تکنولوژی در زمینه نوآوری و تولید فولادهای جدید بوده و هر ساله بر اساس نیاز صنایع مختلف، گریدهای جدیدی را که مدنظر صنایع است امکان سنجی، طراحی و تولید می کند تا نیاز فولاد آلیاژی صنایع مختلف کشور را تامین کند.

انتهای پیام/

کد خبر 1282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =