کد خبر 3286
۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲

ترکیه سرپا شد، قیمت قراضه بالا رفت

ترکیه سرپا شد، قیمت قراضه بالا رفت

در بازار قراضه وارداتی در ترکیه فعالیت بیشتری طی روزهای اخیر مشاهده شده و همین بهبود بازار قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ را ۷۵/ ۵ دلار بالا برده و به ۷۵/ ۴۱۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ترکیه رسانده است.

به  گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، در بازار قراضه وارداتی در ترکیه فعالیت بیشتری طی روزهای اخیر مشاهده شده و همین بهبود بازار قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ را ۷۵/ ۵ دلار بالا برده و به ۷۵/ ۴۱۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ترکیه رسانده است. کارخانه‌ای در منطقه آسیب‌دیده از زلزله اخیر در اسکندرون قراضه سنگین آمریکا را در ۵/ ۴۲۰ دلار معامله کرد که برای حمل اواسط ماه مارس است.
کارخانه دیگری در این منطقه اعلام کرده دوشنبه جاری فعالیت خود را از سر می‌گیرد. برخی دیگر هنوز در حال بررسی وضعیت خطوط تولید قبل از شروع به کار مجدد هستند. فعالان بازار معتقدند تقاضا بالاست و به‌زودی قیمت به ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار خواهد رسید و بازسازی مناظق آسیب‌دیده از زلزله اخیر ترکیه آغاز می‌شود که ظاهرا تا ۴ میلیون تن میلگرد بین ۳ تا ۴ ماه آینده در این منطقه نیاز خواهد داشت و دولت ترکیه در تلاش است قیمت میلگرد را در حد ممکن ثابت نگه دارد.

دولت ترکیه قصد دارد از ماه مارس بازسازی را آغاز کند و آن را در سال‌جاری میلادی به اتمام برساند. از این رو بعید است در آینده نزدیک قیمت قراضه وارداتی در ترکیه کمتر از ۴۲۰ دلار باشد و باید منتظر رشد قیمت بیشتر نیز بود. قراضه آ۳ نیز ۵ دلار بالا رفته و ۴۰۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ترکیه است. میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۵/ ۷۰۲ دلار در هر تن فوب است که ۵/ ۲ دلار رشد داشته است.

کد خبر 3286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =