کد خبر 446
۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

ایران دهمین فولادساز جهان شد

ایران دهمین فولادساز جهان شد

انجمن جهانی تولید فولاد کل تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۶.۱۳ میلیون تن اعلام کرد و از حفظ جایگاه دهمی ایران میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا طی این دوره خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، جدیدترین آمار منتشرشده از سوی انجمن جهانی تولید فولاد نشان می‌دهد کل تولید فولاد دنیا در نیمه نخست سال جاری میلادی 5.5 درصد کاهش یافته و به 949 میلیون تن رسیده است.

در نیمه نخست سال قبل 1004 میلیون تن فولاد در دنیا تولید شده بود. بر اساس این گزارش کل تولید فولاد ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال بالغ بر 6.13 میلیون تن بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.10 درصد کاهش داشته است.

ایران با تولید 6.13 میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا در نیمه نخست 2022 بوده است. چین با تولید 526 میلیون تن، به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا در این دوره شناخته شده است، با این حال، تولید فولاد چین در این دوره 5.6 درصد کاهش داشته است.

هند نیز با تولید 2.63 میلیون تن و ژاپن با تولید 46 میلیون تن به‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار داشته‌اند. تولید فولاد آمریکا به‌عنوان چهارمین تولیدکننده فولاد دنیا نیز 2.2 درصد کاهش یافته و به 1.41 میلیون تن رسیده است. روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل بهترتیب رتبه‌های پنجم تا نهم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر 446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =