کد خبر 457
۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

پیش‌بینی بورس امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران

پیش‌بینی بورس امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران

شاخص کل بورس دیروز رشد ناچیزی را تجربه کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس در این روز روند متعادلی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، بورس دیروز رشد ۰٫۱۱ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۴۷۳  هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذار مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه توثیق، کاملاً غیرحضوری و به سادگی یک خرید اینترنتی برای سهامداران و در قالب ارائه خدمات نوین برای جامعه سهامداری کشور پیاده سازی شده است.

بر همین می‌توان انتظار داشت که اعتماد سهامداران نسبت به بورس و سرمایه‌گذاری در آن افزایش یابد.

بورس صعودی می‌شود؟

از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۲۲.۷۴۵ میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی توسط دولت فروخته شد. از این میان حدود ۳۲ درصد از طریق بازار پول و ۶۸ درصد از طریق بازار سرمایه تامین مالی شده است.

هر چقدر سهم بورس از فروش اوراق کاهش یابد، می‌توان به رشد آن امیدوار بود.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: زمان حصول توافق برای ایران نامحدود نخواهد بود و حداکثر یک یا دوماه برای آن فرصت باقیست. ما نمی‌خواهیم زمان خاصی تعیین کنیم و همچنین در نظر نداریم توافق جدیدی به ایران پیشنهاد دهیم.

توافق در مذاکرات هسته‌ای می‌تواند، بورس را در بلند صعودی کند. البته در کوتاه به علت کاهش قیمت دلار معاملات روند نسبتا اصلاحی را تجربه می‌کند.

نرخ تورم ماهانه تیر به ۴.۶ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل، ۷.۶ واحد درصد کاهش داشته است.

برخی از تحلیلگران و کارشناساسان اقتصادی عقیده دارند که کاهش تورم در بلند مدت می‌تواند بورس را نزولی کند.

انتهای پیام/

کد خبر 457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =