کد خبر 4998
۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳

کلنگ‌زنی اولین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در «بافت»

کلنگ‌زنی اولین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در «بافت»

اولین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در ۱۹۰ هکتار وسعت در شهرستان بافت کرمان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش آهن نیوز؛ صمدالله محمدی نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه امروز در حاشیه کلنگ‌زنی طرح شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی بافت با بیان اینکه یکی از استعدادهای شهرستان بافت تولید انرژی پاک خورشیدی است، اظهار داشت: امروز ۱۹۰ هکتار زمین برای شهرک انرژی خورشیدی تخصیص داده‌ شده است و اولین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در کشور است.

وی گفت: ناحیه شهرک صنعتی رابر در مساحت ۳۰ هکتار و با اعتبار بالغ‌ بر سی میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد که ان‌شاءالله در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه کلنگ‌زنی طرح شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی بافت اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی که با آن در کشور روبه‌رو هستیم، ناترازی برق است که برای حل این مشکل وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق بنگاه‌های بزرگی که در اختیار دارد نزدیک به ۳۱ نیروگاه هدف‌گذاری کرده که تقریباً ۱۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق با کمک وزارت نیرو و با محوریت بنگاه‌های زیرمجموعه وزارت صنعت در کشور تولید خواهد شد.

وی با تأکید بر حمایت از انرژی‌های پاک گفت: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با همکاری وزارت نیرو در سطح کشور شهرک‌های انرژی خورشیدی در حال ایجاد هستند که زمینه استقرار فعالان حوزه انرژی پاک را تسهیل می‌کند.

وی گفت: بخشی از اراضی در شبکه‌های صنعتی که برای توسعه صنعتی خیلی قابلیت استفاده ندارد، می‌شود برای انرژی خورشیدی از آن استفاده کرد و تقریباً در ۹۲ شهرک صنعتی کشور بیش از ۴۲۰۰ هکتار زمین برای شهرک صنعتی انرژی خورشیدی در نظر گرفته‌ شده است.

حسین میجانی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان در حاشیه کلنگ‌زنی طرح شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی بافت اظهار داشت: اولین شهرک تخصصی خورشیدی کشور در شهرستان بافت به وسعت ۱۹۰ هکتار کلنگ‌زنی شد و پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ مگاوات برق خروجی داشته باشد که فراتر از ظرفیت شهرستان است.

وی گفت: در استان کرمان ۵ شهرک تخصصی خورشیدی خواهیم داشت که ۴۵۰۰ هکتار زمین برای شهرک‌های صنعتی خورشیدی در استان اختصاص داده‌شده است که به‌زودی عملیاتی می‌شوند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 4998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =