کد خبر 5211
۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲

تصادف تریلی حامل میلگرد، ۶ کشته و ۳۷ زخمی بر جای گذاشت

تصادف تریلی حامل میلگرد، ۶ کشته و ۳۷ زخمی بر جای گذاشت

در حادثه تصادف یک دستگاه تریلی حامل میلگرد با چند دستگاه خودرو سواری و وانت در محدوده پلیس راه یاسوج شیراز ۶ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۷ نفر به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش آهن نیوز؛ رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک دستگاه تریلر در پلیس راه یاسوج به شیراز به سمت منطقه اکبرآباد ترمز برید که با خارج شدن کنترل آن از دست راننده، چهار فوتی و ۲۰ زخمی برجای گذاشت.

جهان بخش وحدت نژاد افزود: تصادف یک دستگاه تریلی با ۲۵ خودرو در جاده یاسوج به شیراز چهار کشته و ۲۰زخمی برجای گذاشت که آمار فوتی ها در حال افزایش است. 

بر اساس گفته های شاهدان عینی این تریلر از سمت گچساران به یاسوج (منطقه پلیس راه یاسوج - شیرازبه سمت اکبرآباد ) در حرکت بود که به دلیل ترمزبریدن کنترل خودرو از دست راننده خارج شد و این حادثه را در پی داشت.

ایرنا اضافه کرد صبح امروز یک دستگاه تریلر از سمت گچساران به یاسوج حدفاصل  پلیس راه یاسوج ـ شیراز به سمت منطقه اکبرآباد  ترمز برید و تعدادی از وانت‌بارهای دوره‌گرد، خودروهای پارک شده و عابرین پیاده را زیر گرفت.

وحدت نژاد رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد در این ارتباط گفت: احتمالا فوتی‌ها بیشتر باشد زیرا فوتی‌ها را شهرداری جابجا می‌کند.

‌سرهنگ دانایار فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تصادف تریلی با ۲۵ خودرو در جاده یاسوج به شیراز گفت: هنوز تعداد کشته و زخمی‌ها به صورت دقیق مشخص نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: علاوه بر ۶ نفر فوتی حال دو نفر دیگر وخیم است که یک خانم باردار در میان این افراد است.

خسارت فراوان تریلی به ۲۵ خودرو

مدیرعامل آتش نشانی یاسوج نیز در این زمینه گفت که با تماس مردمی مبنی بر وقوع یک تصادف در پلیس راه یاسوج شیراز در جاده سرابتاوه، تیم‌های امداد و نجات آتش نشانی شهرداری یاسوج همراه با ۴ خودرو علیرغم ترافیک شدید در جاده، در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.

محمد رستمی افزود: به محض رسیدن تیم‌های امداد و نجات با یک صحنه وحشتناک برخورد کردیم که حکایت از انحراف یک تریلی حامل میل گرد به یاسوج، که با برخورد و زیر گرفتن  خودروهای در مسیر ،قطع برق فشار قوی و همچنین زیر گرفتن دستفروشان منجر به ایجاد خسارات فراوانی جانی شده است.

وی عنوان کرد: خودروهای زیادی در این حادثه دچار آسیب شده‌اند که عمده این خودرو ها به شدت خسارت دیده و سرنشینان آن ها کشته و مجروح شده بودند که با تلاش تیم‌های امداد و نجات افراد از خودروها بیرون کشیده شدند و تحویل مراکز درمانی و مراجع قانونی شدند .

رستمی در خصوص آمار کشته و مجروح شدگان گفت: آمار دقیقی در دست نیست با توجه به اینکه تمامی دستگاه‌های امداد و نجات از اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی در عملیات شرکت کرده بودند آمار دقیق نیست اما تیم امداد و نجات آتش نشانی شش نفر از کشته شده‌ها را به بیرون از خودروها هدایت کرد و مجروحین را جهت اعزام به مراکز درمانی تحویل اورژانس دادند.

اعلام اسامی مصدومان

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اسامی ۲۴ نفر از مصدومان تصادف زنجیره ای در ورودی شهر یاسوج (پلیس راه شیراز) را اعلام کرد.

عابد فرضی،نورالدین افشون اصل،محمد عطایی، کبری ارمان،جواد گودرزی، کوروش زمانی، مهرشاد بشارتی فرد، صادق نظری،رعنا پیردل،خلیفه مهدوی،گلسا گودرزی،حجت جهانبازی و طوبی روحانی از جمله مصدومان این حادثه بودند.

زینب رضایی،آتنا گودرزی،نوید رضایی،سارا گودرزی، بهرام طاهری،امیر حسین کشتکار، صدف گودرزی، زینب اذر پیرا،مجید جعفریان و علی شفیعی از دیگر مصدومان این حادثه خونین تصادف زنجیره ای در ورودی شهر یاسوج بوده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس آخرین اطلاعات سه نفر از مصدومان این حادثه ترخیص شده اند و ۲۱ مصدوم دیگر نیز در بیمارستان جلیل شهر یاسوج در حال مداوا هستند.

سعید جاودان سیرت افزود: تصادف زنجیره ای ورودی شهر یاسوج (پلیس راه شیراز) همچنین ۶ کشته داشت.

وی تاکید کرد: چهار نفر در صحنه تصادف مذکور جان باختند و ۲ نفر دیگر نیز در بیمارستان شهید جلیل شهر یاسوج فوت کردند.

جاودان سیرت تصریح کرد: ظهر روز جمعه یک دستگاه تریلی حامل بار آهن به علت نقض فنی در ترمز، بعد از پلیس راه یاسوج – شیراز، با تعدادی خودرو به صورت زنجیره ای برخورد کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

کد خبر 5211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =