کد خبر 5218
۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶

افت ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی تابستان

افت ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی تابستان

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، سوم تیر) با ۱۱ هزار و ۲۸۲ واحد کاهش، در ارتفاع ۲‌میلیون و ۱۶۲ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش آهن نیوز؛ شاخص هم‌وزن با سه‌هزار و ۱۷۱ واحد کاهش به ۷۴۲ هزار و ۹۶۳ واحد و شاخص قیمت با یک‌هزار و ۸۴۱ واحد افت به ۴۳۱ هزار و ۳۸۷ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۸۹۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال معامله شد.

معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۴۰۳ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۶۱۱ واحد، پتروشیمی شیراز (شیراز) با ۴۴۱ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۳۱ واحد، ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۲۷۷ واحد و نفت بهران (شبهرن) با ۲۶۹ واحد تأثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۲ هزار و ۱۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۷۴۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۵۹۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۴۶۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۵۷ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۸۰۴ واحد تأثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گروه مالی شهر (شهر)، سیمان اصفهان (سصفها)، ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی پاد)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷۹ واحد کاهش داشت و به ۲۷ هزار و ۸۱۸ واحد رسید.

در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۹۷۷ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۶۲۱ هزار و ۱۷۹ نوبت بود.

نفت ایرانول (شرانل)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، نفت پاسارگاد (شپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، بهمن دیزل (خدیزل) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

همچنین شاخص فلزات اساسی امروز دچاز افت شده و با ریزش ۸۳ صدم درصدی در پله یک میلیون و ۵۱۰ هزار قرار گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر 5218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =