کد خبر 5482
۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۴

مراجع ذیصلاح بهره‌برداری از معدن «تاش» را بلامانع اعلام کردند

مراجع ذیصلاح بهره‌برداری از معدن «تاش» را بلامانع اعلام کردند

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری مجدد از معدن تاش شاهرود در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بررسی و مستندات آن به وزارت کشور، وزارت صمت و استانداری سمنان ارسال و در نهایت مجوز قبلی بهره‌برداری آن توسط آلومینای ایران مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش آهن نیوز؛ محمد وحیدی روز چهارشنبه در جلسه اعضای هیات مدیره شرکت آلومینای ایران اظهار کرد: بازگشایی معدن تاش بیش از سه سال است که پیگیری می شود و مستندات لازم برای بهره برداری مجدد از این معدن در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مورد قبول واقع شد و مکاتبات با استانداری سمنان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور انجام شد.

وی تصریح کرد: برخی مدعی شده بودند که استخراج از این معدن آلودگی زیست محیطی در پی دارد و براساس آزمایش های فنی که انجام شد، فعالیت‌های معدنی شرکت آلومینا هیچگونه آلودگی نداشته و به نوعی ترک فعل مسوولان برای بازگشایی معدن تاش اتفاق افتاده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: تمامی این مستندات ارائه شده و در نهایت مراجع مربوطه بهره برداری از این معدن را بر اساس ظرفیت قانونی و تاکیدات کمیسیون اصل ۹۰ مجاز دانسته است.

وحیدی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و رییس جمهور، حفظ اشتغال پایدار، حمایت از مردم و صنعتگران، تقویت زنجیره تولید آلومینیوم، حمایت از بهره برداری معادن، تداوم انجام مسوولیت‌های اجتماعی و پیشگیری از خروج ارز مهمترین فرصت‌های رونق معادن بوده که فعالیت معدن تاش نیز بر این منظور استوار است.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های قبلی و تاییدات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گزارش روند طی شده برای سایر اقدامات لازم برای دستگاه های ذیصلاح از جمله سازمان بازرسی کل کشور در پیشگیری از تاخیر احتمالی یا ترک فعل مدیران مربوطه اعلام شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

کد خبر 5482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =