کد خبر 5803
۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶

گزارش اختصاصی آهن‌نیوز از عرضه‌های بورس کالا

تیرآهن و میلگرد بورسی با ۴/۴ درصد کاهش نرخ عرضه شد

تیرآهن و میلگرد بورسی با ۴/۴ درصد کاهش نرخ عرضه شد

طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۲ قرار است ۲۶۱ هزار ۹۳۷ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۲ قرار است ۲۶۱ هزار ۹۳۷ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود. حجم عرضه‌های امروز در مقایسه با هفته گذشته کاهش چشمگیری به مقدار ۴۵/۴ درصد را نشان می‌دهد.

تیرآهن عرضه شده در بورس کالای امروز با افزایش حجم ۳۸/۵ درصدی نسبت به هفته گذشته به مقدار ۲۳ هزار و ۹۱۳ تن است که نرخ پایه آن نیز با ۴/۴ درصد کاهش به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۳۰ تومان معامله خواهد شد.

همچنین میلگرد با ۲۱۸ هزار و ۳۶۸ تن ۴۶/۷ درصد کاهش حجم عرضه نسبت به هفته قبل دارد. میانگین موزون نرخ پایه این محصول ۲۱ هزار و ۳۵۸ تومان یا حدود ۲۳ هزار و ۲۸۰ تومان به اضافه ارزش افزوده و حدود کیلویی ۱۰۰۰ تومان پایین‌تر از میانگین نرخ پایه عرضه هفته گذشته (۲۲ هزار و ۳۰۷ تومان) بر روی سایت بورس کالا قرار گرفته است.

ناودانی با ۵ هزار و ۶۶۵ تن تغییر قیمت محسوسی نسبت به هفته قبل نداشته و به مبلغ ۲۳ هزار و ۸۸۰ تومان درحالی در تابلوی معاملات قرار می‌گیرد که کاهش حجمی به مقدار ۳۱/۱ درصد را نسبت به هفته قبل دارد و نرخ پایه آن نیز ۰/۷ درصد کاهش نسبت به هفته قبل دارد.

نبشی نیز با ۱۱۲/۴ درصد، بیشترین افزایش حجم را نسبت به هفته قبل داشته و به مقدار ۲ و ۷۹۱ تن و افزایش ۱/۸ درصدی نرخ پایه به قیمت ۲۲ هزار و ۵۹۰ تومان معامله خواهد شد.

ورق گرم موجود در لیست عرضه امروز ۴۸/۸ درصد کاهش حجم نسبت به هفته قبل داشته و به مقدار ۱۱ هزار و ۲۰۰ تن و با نرخ پایه ۲۴ هزار و ۹۷۰ تومان در تابلوی معاملات قرار خواهد گرفت.

تصویر زیر جزئیات عرضه محصولات مربوط به زنجیره فولاد را به همراه نوسان عرضه و قیمت نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد:

تیرآهن و میلگرد بورسی با ۴/۴ درصد کاهش نرخ عرضه شد

انتهای خبر/ف

کد خبر 5803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =