کد خبر 6298
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹

افت ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

افت ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۲۱ مرداد) با ۴۷ هزار و ۳۱۳ واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و ۹۸۹ هزار واحد ایستاد.

به گزارش آهن نیوز؛ شاخص هم‌وزن با ۱۹ هزار و ۲۹۵ واحد کاهش به ۶۹۳ هزار و ۸۵۷ واحد و شاخص قیمت با ۱۰ هزار و ۹۸۵ واحد افت به ۳۹۵ هزار و ۲۶واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۹۹۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۶۵ میلیارد ریال معامله شد.

بانک کارآفرین (وکار) با ۳۷ واحد، گروه مالی شهر (شهر) با ۳۷ واحد و سیمان خوزستان (سخوز) با ۲۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۲۵۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۶۲۷ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۴۶۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۶۱ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۰۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۳۳۲ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۲۸۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گروه مالی شهر (شهر)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، بانک ملت (وبملت) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۲۰ میلیون و ۴۵ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۶۵۷ واحد کاهش داشت و به ۲۵ هزار و ۷۷۲ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۱۴۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

بیمه دی (ودی)، نیان الکترونیک (نیان)، توسعه فن افزار توسن (فن افزا)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)، بیمه میهن (میهن)، تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر) و عطرین نخ قم (نطرین) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، ایران‌خودرو دیزل (خاور)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، گروه انتخاب آرمان الکترونیک (انتخاب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

شاخص فلزات اساسی هم امروز با افت ۲.۶۳ درصد به پله یک میلیون و ۴۸۷ هزار و ۲۶۳ واحد سقوط کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 6298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =