کد خبر 6400
۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲

بهره‌مندی صنایع معدنی هفت استان از آب دریا تا ۵/ ۲ سال آینده

بهره‌مندی صنایع معدنی هفت استان از آب دریا تا ۵/ ۲ سال آینده

مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن (ایمواسکو) گفت: صنایع معدنی هفت‌استان کشور (سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس) به مرور تا دوسال و نیم آینده از آب دریا بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش آهن نیوز؛ محمدحسن اسدی با بیان این مطلب اظهار کرد: اجرای طرح‌های انتقال آب دریا از زمان حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و پیگیری محمدرضا موثقی‌نیا، رئیس هیات عامل ایمیدرو شدت یافت و در شانزدهمین جلسه ستاد انتقال آب دریا به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، بر این موضوع تاکید شد. 

وی افزود: با رویکرد جدید وزیر صمت و تجربه اجرای مگاپروژه‌های ملی، افق روشن و امیدبخشی پیش‌رو خواهیم داشت. افزون بر این، انجام ابرپروژه‌های ملی انتقال آب دریا، از منویات رهبر معظم انقلاب و مورد تاکید رئیس‌جمهور است.

مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن با اشاره به برنامه اجرای پنج‌خط انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان به فلات مرکزی و شرق کشور، گفت: خط نخست به طول ۸۲۰کیلومتر و ظرفیت سالانه ۱۳۰ میلیون مترمکعب اجرا شده و به بهره‌برداری رسیده و در نتیجه آب دریا به سه مجموعه گل‌گهر و مس سرچشمه در استان کرمان و چادرملو در استان یزد رسیده است.

وی ادامه‌داد: خط۲ از مبدا خلیج‌فارس و استان هرمزگان با ظرفیت ۲۰۰میلیون مترمکعب در سال به سمت استان‌های کرمان و یزد می‌رود که پارسال کلنگ‌زنی آن توسط رئیس‌جمهور انجام شد.

اسدی با اشاره به اینکه خط۳ انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان با ظرفیت ۲۷۰میلیون مترمکعب است، تصریح‌ کرد: در فاز نخست این خط، از کیلومتر ۳۸۰ خط نخست (منطقه گل‌گهر)، سالانه ۷۰میلیون مترمکعب آب نمک‌زدایی‌شده از خلیج‌فارس به اصفهان انتقال خواهد یافت.

انتهای پیام/

کد خبر 6400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =