کد خبر 739
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

وزیر صمت با حضور در کرمان مطرح کرد؛

مس اولویت‌دارتر از فولاد است

مس اولویت‌دارتر از فولاد است

وزیر صمت ضمن تاکید بر این مطلب که در حوزه معادن اشتباهاتی داشته‌ایم، افزود: یکی از این مشکلات در حوزه تشخیص اولویت‌ها بوده است، به‌عنوان نمونه در حوزه مس باید بیشتر از فولاد متمرکز می‌شدیم.

به گزارش آهن‌نیوز، سید رضا فاطمی امین شامگاه جمعه در شورای اداری استان کرمان گفت: در استان کرمان در حوزه‌های مختلف اقتصادی برجستگی‌هایی وجود دارد که این برجستگی‌ها در حوزه معادن بیشتر از سایر بخش‌هاست.

وی با تأکید بر این مطلب که در حوزه معادن اشتباهاتی داشته‌ایم، عنوان کرد: یکی از این مشکلات در حوزه تشخیص اولویت‌ها بوده است، به‌عنوان نمونه در حوزه مس باید بیشتر از فولاد متمرکز می‌شدیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب که در استان کرمان ۴۰ درصد مجموع ذخایر معدنی کشور وجود دارد یادآور شد: در برنامه شش سال آینده کشور، باید ظرفیت تولید مس از ۲۸۰ هزار تن به یک‌میلیون تن افزایش یابد که بخش عمده آن در استان کرمان خواهد بود و در این راستا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری خواهد شد که می‌تواند بیش از سه هزار شغل را ایجاد کند.

نشست شورای اداری استان کرمان با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و جمعی از وزرا و مسئولان در تالار برق منطقه‌ای کرمان برگزار شد.

انتهای پیام/

کد خبر 739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =