کد خبر 7721
۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵

زیان بیمه‌شدگان بازار سهام به‌زودی پرداخت می‌شود

زیان بیمه‌شدگان بازار سهام به‌زودی پرداخت می‌شود

با گذشت یک سال از اجرای طرح سهام‌یار (بیمه سبد سهام) در بازار سرمایه، محاسبات مربوط به خسارات و زیان بیمه شدگان در این طرح انجام و به‌زودی به حساب آنها واریز خواهد شد.

به گزارش آهن نیوز؛ طرح سهام‌یار سال گذشته با هدف حمایت از سهامداران خرد در بازار سهام و به منظور بیمه کردن سبد سهام اشخاص دارای حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان سبد سهام عملیاتی و در پایان معاملات امروز (۴ آبان ماه ۱۴۰۲) با گذشت یک سال از اجرای آن سررسید شد.

بر اساس این از ابتدا این طرح با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شد و بیش از ۵۰۰ هزار نفر از سهامداران خرد با پرداخت فقط یک ریال قادر به استفاده از مزایای آن در بازار بودند.

سهامداران با استفاده از این طرح و به شرط نگهداری سبد سهام خود ظرف یک سال از تاریخ شروع طرح، سبد سهام خود را در برابر نوسانات قیمت بیمه کردند.

بدین ترتیب بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان بورس، محاسبات مربوط به خسارات بیمه شدگان در این طرح انجام و به‌زودی به حساب آنها واریز خواهد شد.

این طرح از منظر تاثیرگذاری بر روند بازار سهام، با موفقیت به مرحله اجرا رسید، به گونه‌ای که در تاریخ اجرای آن، شاهد تغییر روند بازار و رشد شاخص پس از لمس پایین‌ترین مقدار در طول سال ۱۴۰۱ بودیم.

انتهای پیام/

کد خبر 7721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =