کد خبر 8745
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸

پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو راه اندازی شد

پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو راه اندازی شد

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو از راه اندازی پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی، خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ سمیه خلوصی افزود: پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی توسط این سازمان و با آدرس cmp.imidro.gov.ir با هدف آگاهی بخشی، شناسایی نیازها و توانمندی‌ ها و ایجاد شبکه ارتباطی در این حوزه راه اندازی شده است.

وی گفت: از سال ۱۴۰۰ در ایمیدرو برنامه ریزی جهت توسعه زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و راهبردی آغاز شد و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و با هدف ایفای نقش توسعه ای این سازمان، ایجاد پورتال تخصصی در این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

خلوصی افزود: در این پورتال چهار موضوع اصلی "آگاهی بخشی با هدف ارائه اطلاعات و تجارب تجاری و صنعتی بین المللی و داخلی در این حوزه"، "شناسایی نیازمندی ها و توانمندی های اجزای مختلف درگیر در این زنجیره شامل فناوران، معدن داران، سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان با هدف هم افزایی و استفاده از توان حداکثری"، "شناسایی مشکلات و موانع در این حوزه و ایجاد پل ارتباطی مستقیم بین بخش های دولتی، خصوصی و "اعلام فعالیت های در دست اجرا در این حوزه با هدف پرهیز از موازی کاری و استفاده بهینه از منابع مالی موجود در کشور" دنبال خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: انتظار این است با مشارکت حداکثری تمامی ذینفعان و هم افزایی در این حوزه بتوان نقش اساسی در زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و راهبردی در کشور ایفا کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 8745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =