کد خبر 9755
۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷

چرا فرصت مودیان در ارائه صورت حساب الکترونیک کاهش یافت؟

چرا فرصت مودیان در ارائه صورت حساب الکترونیک کاهش یافت؟

به نظر می‌رسد که دلیل کاهش فرصت ارائه صورت حساب الکترونیک به یک هفته به علت افزایش سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‌های مالیات ارزش افزوده فصل زمستان ۱۴۰۲ است.

به گزارش آهن نیوز به نقل از تسنیم، اخیرا سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است که فرصت ارائه صورت حساب‌های الکترونیکی به یک هفته کاهش پیدا کرده است. این در حال بود که تا پیش از آن مودیان تا یک ماه برای این کار فرصت داشتند. این ابلاغیه ابهاماتی را در خصوص علت آن ایجاد کرد.

مالیات , اظهارنامه الکترونیکی مالیات ,

به نظر می‌رسد که قرار است در رسیدگی به پرونده مالیاتی مودیان در سال ۱۴۰۲ اظهارنامه پیشنهادی صادر شود و همین موضوع عاملی شده تا سازمان امور مالیاتی فرصت ارائه اظهارنامه الکترونیک را به یک هفته کاهش دهد.

براین اساس مودیان باید صورت حساب‌های الکترونیک خود را در بازه کوتاه‌تری به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند تا سازمان امور مالیاتی بتواند پرونده مربوط به فصل زمستان سال ۱۴۰۲ رو سریعتر جمع‌بندی کرده و اظهارنامه پیشنهادی خود را برای مالیات‌های سال ۱۴۰۲ را تا فروردین ماه در کارپوشه مودیان قرار دهد.

مودیان نیز می‌توانند این اظهارنامه پیشنهادی را تایید و پرداخت کنند و یا در صورت عدم تایید آن، مدارک و اسناد خود را وارد کرده و اظهارنامه را به سازمان امور مالیاتی ارائه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 9755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =