کد خبر 10179
۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۱

افزایش ۱۲۴ میلیون تنی ظرفیت تولید جهانی فولاد تا سال ۲۰۲۶

افزایش ۱۲۴ میلیون تنی ظرفیت تولید جهانی فولاد تا سال ۲۰۲۶

نماینده انجمن جهانی فولاد در یک سمینار تخصصی در چین از بهره‌برداری ظرفیت فولادسازی جهانی به مقدار ۱۲۴ میلیون تن در سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۶ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از مرکز GMK، نماینده انجمن جهانی فولاد در یک سمینار تخصصی در چین اخیرا اعلام کرده است که ظرفیت فولادسازی جهانی از سال ۲۰۱۴ وارد فاز نسبتاً پایداری شده است و ۱۲۴ میلیون تن ظرفیت جدید در سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۶ به بهره ‌برداری می ‌رسد.

ظرفیت ۲.۵ میلیارد تنی تولید فولاد جهانی در ۲۰۲۳

بر اساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) به نقل از ژونگ شائولیانگ، نماینده انجمن جهانی فولاد، در سال گذشته میلادی یعنی در ۲۰۲۳ ظرفیت تولید فولاد جهانی به حداکثر ۲.۵ میلیارد تن رسید (پس از سال ۲۰۱۴، برای یک دوره طولانی در ۲.۴۵ میلیارد تن نوسان داشت).

با این حال، به گفته وی علیرغم رشد بالقوه آنها در آینده، فرصت های توسعه به دلیل ابتکارات کاهش کربن به تدریج محدود خواهد شد.

در این گزارش همچنین آمده است هند و کشورهای بزرگ آسه آن تا سال ۲۰۲۶ به تامین کنندگان اصلی ظرفیت جدید فولاد جهانی تبدیل خواهند شد و تولید کوره بلند در مجموع ۷۰ میلیون تن خواهد بود و جایگزین چین می شود که این نقش را در اختیار داشت.

پیش‌بینی توسعه ظرفیت جدید کوره قوس الکترونیکی فولاد سازان اروپا و خاورمیانه

علاوه بر این، ژونگ خاطرنشان کرد، در سه سال آینده، فولاد سازان در اروپا، آمریکای شمالی و خاورمیانه ظرفیت جدید کوره قوس الکتریکی (EAF) را توسعه خواهند داد.

با این حال، وی نسبت به پتانسیل افزایش قابل توجه سهم فولاد تولیدی این مسیر در تولید جهانی در آینده نزدیک ابراز ابهام کرد، زیرا در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در ۵۰ سال اخیر قرار دارد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، در گزارش ژانویه OECD، افزایش ۵۷.۱ میلیون تنی ظرفیت جهانی در سال گذشته بالاترین رشد سالانه در دهه گذشته بود.

آسیا ۳۰.۵ میلیون تن یا ۵۳.۳ درصد از این رقم را به خود اختصاص داده است.

چشم انداز تیره تقاضای فولاد و تغییر رو به بالا ظرفیت فولاد از چین به سایر مناطق، چشم انداز نگران کننده ای را برای سال های آینده ایجاد می کند. این همچنین یک مانع بزرگ برای دستیابی به اهداف کربن زدایی این صنعت است.

انتهای خبر/ ف
 

کد خبر 10179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =