کد خبر 10196
۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۸

محدودیت انرژی ۳ میلیارد دلار به صنایع فولادی کشور خسارت وارد کرد

محدودیت انرژی ۳ میلیارد دلار به صنایع فولادی کشور خسارت وارد کرد

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور گفت: محدودیت انرژی حدود سه میلیارد دلار به واحدهای تولید فولاد خسارت وارد کرد. 

به گزارش آهن نیوز وحید یعقوبی با اشاره به چالش‌های تولیدکنندگان فولاد با کمبود انرژی اظهار کرد: این چالش مدت‌ها است که وجود دارد و در صورت کمبود انرژی شرکت‌های فولادی اولین شرکت‌هایی هستند که محدودیت انرژی برای آن‌ها اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته قطعی انرژی در تابستان و زمستان بیش از سال ۱۴۰۱ بوده است، اضافه کرد: برنامه تولید فولاد در کشور ۴۰ میلیون تن بود که با توجه به محدودیت‌های اعمال شده حدود ۷ میلیون تن از برنامه عقب هستیم.

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور تصریح کرد: با برآوردهای صورت‌گرفته در سال ۱۴۰۲ محدودیت‌های انرژی حدود ۳ میلیارد دلار به صنایع فولادی خسارت زده است.

وی گفت: این در حالی است که هر سال شاهد افزایش قیمت انرژی برای شرکت‌های تولید کننده فولاد هستیم و امسال این افزایش ۲۰ درصد بوده است.

یعقوبی با بیان اینکه رقابت در بازارجهانی فولاد نیازمند همکاری همه بخش‌ها با تولید است، افزود: انتظار داریم وزارت نیرو و وزارت نفت در زمینه تأمین انرژی برای سال آینده برنامه جدی‌تری داشته باشند.

موی تصریح کرد: از سویی نیز خودتأمینی انرژی را در برخی از شرکت‌های فولادی داشته‌ایم که می‌تواند به کاهش محدودیت‌ها کمک کند.

انتهای پیام/

کد خبر 10196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =