کد خبر 10241
۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷

جزییات عوارض صادرات مواد خام و نیمه در سال ۱۴۰۳+فیلم

جزییات عوارض صادرات مواد خام و نیمه در سال ۱۴۰۳+فیلم

هیأت دولت مصوب کرد درباره عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی روز چهارشنبه - ۸ فروردین ماه ۱۴۰۳- در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اولین هفته کاری دولت یک مصوبه خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور به تصویب رسید و طبق تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۳، دولت دو ماه فرصت داشت برای عوارض صادرات موارد خام و نیمه‌خام اعلام نظر کند.
وی ادامه داد: هیأت دولت مصوب کرد درباره عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند.

بدین ترتیب، نرخ عوارض صادراتی محصولات زنجیره فولاد در سال ۱۴۰۳ به صورت زیر است:

سنگ آهن مگنتیت: ۲۰ درصد
سنگ آهن هماتیت: ۲ درصد
کنسانتره سنگ آهن: ۵ درصد
گندله سنگ آهن: ۲ درصد
آهن اسفنجی : ۵ درصد 
بیلت، بلوم و اسلب فولادی: ۱ درصد 

وزیر اقتصاد همچنین تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۳ نسبت به بودجه سال ۱۴۰۲، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش بار مالیاتی وجود داشت و چون سیاست حمایت از تولید ایجاب می‌کند که تخفیفات بیشتری در این زمینه داشته باشیم، باید از طرق دیگری مثل انتشار اوراق عمل کنیم که نیازی به افزایش مالیات وجود نداشته باشد.


خاندوزی خاطر نشان کرد: ما در سال گذشته هم مجموعه ابلاغیه‌هایی در مورد تسهیل سرمایه گذاری خارجی بویژه سرمایه گذاری از طریق تهاتر و واردات طلا را داشتیم. برای سال ۱۴۰۳ پیشنهادات دیگری داریم که مستلزم این است که بخش های دیگر دولت و در زمینه تسویه‌ها و بازگشت سود سرمایه گذار خارجی به کشور و نرخ ارزی که لحاظ می شود مساعدت‌هایی صورت بگیرد که نتیجه آن ابلاغ می شود.

منبع: برنا

انتهای پیام/ ف

کد خبر 10241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =