کد خبر 10318
۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰

پیشنهاد ایجاد بورس سنگ آهن توسط معدن‌کاران هندی

پیشنهاد ایجاد بورس سنگ آهن توسط معدن‌کاران هندی

به منظور مقابله با ناهنجاری‌های قیمتی در برخی از معدن‌های سنگ آهن در هند، معدنکاران این کشور پیشنهاد ایجاد بورس سنگ آهن داده‌اند.

به گزراش پایگاه خبری آهن‌نیوز، به نقل از رویترز پیشنهاد برای ایجاد بورس سنگ آهن در هند به منظور تعیین قیمت فروش داخلی این ماده معدنی به عنوان مواد خام اصلی صنعت فولادسازی، صورت گرفته است.

این اقدام به منظور ایجاد شفافیت در قیمت‌گذاری و جلوگیری از کاهش مصنوعی قیمت‌ها توسط برخی از معدنچیان است که می‌خواهند از پرداخت حق امتیاز بیشتر به دولت جلوگیری کنند.

توصیه شده است که این بورس باید معاملات بلادرنگ و تحویل فیزیکی سنگ آهن را ثبت و اجرا کند و از فناوری بلاک‌چین برای اطمینان از ایمنی و شفافیت معاملات استفاده شود.

مهمترین نکته در این پیشنهاد این است که قیمت‌گذاری سنگ آهن بر اساس یک شاخص بین‌المللی تعیین نشده و متوسط قیمت فروش ماهانه به‌صورت خودکار منتشر خواهد شد. این اقدام می‌تواند به برنامه‌ریزی مواد خام و رقابت صادراتی در صنعت فولاد داخلی هند کمک کند.

پیشنهاد ایجاد بورس سنگ آهن توسط معدن‌کاران هندی

به علاوه، این اقدام به نظر می‌رسد که برای ایجاد شفافیت و ایمنی بیشتر در معاملات، استفاده از فناوری بلاک‌چین به عنوان یک ابزار کلیدی مطرح شده است.

در نهایت، این تصمیم نشان می‌دهد که دولت هند قصد دارد با ایجاد بورس سنگ آهن، مسئله ناهنجاری قیمتی در این صنعت را حل کرده و بهبودی در شفافیت و قابلیت ردگیری در معاملات این ماده معدنی مهم را ایجاد کند.

انتهای خبر/ ف

کد خبر 10318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =