کد خبر 10585
۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

صادرات ۱۰ میلیارد دلاری فولاد در سال ۱۴۰۳ متصور است

صادرات ۱۰ میلیارد دلاری فولاد در سال ۱۴۰۳ متصور است

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: صادرات ۱۰ میلیارد دلاری فولاد دست یافتنی است.

به گزارش آهن‌نیوز؛ وحید یعقوبی، در مصاحبه اختصاصی به خبرنگار تحریریه معدن و صنایع معدنی خبرگزاری صدا و سیما گفت: اصلاح عوارض صادراتی، مالیات و نرخ ارز سه مولفه‌ای هستند که با رفع چالش‌های تولیدکنندگان در این موارد، صادرات ایران در سال ۱۴۰۳ توسعه پیدا می‌کنند و بدون شک به عدد ۱۰ میلیارد دلار خواهد ر سید.

وی در ادامه افزود: دولت در روزهای اخیر همان مصوبه سال گذشته عوارض صادراتی را برای سال ۱۴۰۳ هم مصوب کرد بدون آنکه با بخش خصوصی مشورت و هم فکری شود.

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ابراز امیدواری کرد: دولت برای تصمیم گیری ها، امسال که سال جهش تولید با مشارکت مردم نام گذاری شده، بیشتر با بخش خصوصی همراه شود و نظرخواهی کند.

وحید یعقوبی دومین عامل مهم برای توسعه صادرات را بحث حذف معافیت‌های مالیاتی دانست و افزود: چند سالی این مورد حذف شده که امیدواریم امسال دولت به کمک مشوق‌های مالیاتی صادرکنندگان را ترغیب به صادرات و توسعه آن کند.

وی همچنین مهمترین مولفه توسعه صادرات زنجیره فولاد را نرخ ارز اعلام و خاطرنشان کرد: نرخ ارز زنجیره فولاد اگر به نرخ نیمایی بازگردد می‌توان شاهد رشد در بخش فولاد بود و به صادرات ۱۰ میلیارد دلاری رسید.

انتهای پیام/ م

کد خبر 10585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =