کد خبر 10603
۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

ستاره استقلال، مهندس تراکتور را تهدید کرد!

ستاره استقلال، مهندس تراکتور را تهدید کرد!

ابوالفضل جلالی با ساختن دو گل در جدال این هفته با شمس آذر به رکوردهای مختلفی رسید.

به گزارش آهن‌نیوز؛  بدون تردید ابوالفضل جلالی ستاره استقلال در هفته‌های اخیر بوده که بیشترین نقش را در پیروزی‌های متوالی این تیم ایفا کرده است. جلالی در بهترین شرایط به اوج آمادگی رسید تا عصای دست نکونام در استقلال باشد. جلالی را باید کشف کی روش نامید. مربی پرتغالی دو ماه مانده به جام جهانی به تیم ملی برگشت و ابوالفضل جلالی را که در استقلال نیمکت نشین همیشگی بود، با خود به جام جهانی برد و مقابل آمریکا به او بازی داد! جلالی در بازگشت هم دوباره در تیم ساپینتو نیمکت نشین جعفر سلمانی شد، آنقدر که در شروع این فصل می‌خواست از استقلال برود اما نکونام آمد و او را نگه داشت و حالا خود او بیشتر از هر کس بابت حفظ این ستاره خوشحال است.

چپ غیرقابل مهار

ابوالفضل جلالی این هفته در جدال حساس برای صدرنشین دو پاس گل داد، باز هم از سمت چپ با پای چپ و باز هم روی ارسال‌های دقیق و بی‌نقص، در حالی که تمام رقبا از او شناخت داشته و هر بازی برای مهارش برنامه ریزی می کنند اما او باز کارش را تکرار می کند. او با این دو پاس گل کارنامه درخشان عملکرد فردی خود را هم پربارتر کرد تا در روزهای خداحافظی احسان حاج صفی با تیم ملی، خود را بزرگترین مدعی این پست و رقابت با میلاد محمدی معرفی کند. جالب اینکه ابوالفضل پاس گل اول را به برادر دوقلوی میلاد - یعنی رقیب خود در تیم ملی - داد!

مرد نهم پشت سر شماره ۷

با این دو پاس گل ابوالفضل جلالی به رکورد ۸ بازیکن دیگر در این فصل رسید. آنها که در یک مسابقه این فصل موفق شدند دو پاس گل بدهند و همگی پشت سر سروش رفیعی ایستاده‌اند! ستاره شماره ۷ پرسپولیس تنها بازیکنی است که این فصل در یک مسابقه ۳ گل ساخت. در جدال هفته ششم مقابل پیکان که دو پاس گل داد و یک پنالتی گرفت که به گل تبدیل شد. دور رفت حسین زامهران از نساجی در هفته چهارم مقابل صنعت نفت اولین بازیکن این فصل بود که دو پاس گل داد. رامین رضاییان در هفته پنجم برابر فولاد و آریا یوسفی در هفته هفتم برابر صنعت نفت دو بازیکن سپاهان بودند که در پاس گل دبل کردند. سپس در هفته سیزدهم برایان دابو دیگر بازیکن سپاهان شد که مقابل هوادار ۲ پاس گل داد. هفته‌ای که محمدرضا سلیمانی در بازی مقابل مس یک پاس گل داد و یک پنالتی گرفت که خودش آن را گل کرد و علیرضا کاظمی هم با پیراهن استقلال خوزستان مقابل پرسپولیس دو پاس گل به جواد آقایی پور داد. اما دور برگشت دانیال اسماعیلی فر در هفته نوزدهم برابر فولاد دو پاس گل داد. سپس ریکاردو آلوز در هفته بیستم برابر هوادار دو گل برای تراکتور ساخت و حالا ابوالفضل جلالی در هفته بیست و چهارم و بازی مقابل شمس آذر، نهمین بازیکنی است که این فصل در یک مسابقه دو پاس گل می‌دهد.

در یک قدمی مهندس پرتغالی

در جدول کلی گلسازان لیگ برتر، یعنی جایی که در دو فصل اخیر ریکاردو آلوز مهندس تراکتور مالک بدون مدعی صدر آن بوده، ابوالفضل جلالی با این دو پاس گل جایگاه او را هم تهدید کرد! ریکاردو آلوز در پایان هفته بیست و چهارم روی عدد ۱۰ پاس گل باقی ماند و مقابل نساجی نتوانست رکوردش را بهبود بخشد و حالا ابوالفضل جلالی با ۹ پاس گل به یک قدمی او رسیده است. او پنجمین و ششمین پاس گلش در دور برگشت را داد درحالیکه آلوز دور برگشت تنها ۴ پاس گل داده است.

گلسازی در ۴ بازی متوالی

جلالی این هفته به یک رکورد دیگر ریکاردو آلوز رسید. او فصل قبل اولین بازیکنی شد که در ۴ بازی متوالی برای تیمش گلسازی کرد و حالا در این فصل ابوالفضل جلالی به این رکورد رسیده است. این فصل بیشترین تعداد گلسازی در بازی‌های متوالی رکوردی در اختیار رضا اسدی ستاره سپاهان بود که ۳ هفته متوالی برابر استقلال خوزستان، مس و هوادار در دور رفت پاس گل داد. حالا ابوالفضل جلالی در ۴ هفته متوالی ۵ پاس گل داده؛ به ترتیب در هفته ۲۱ مقابل هوادار، هفته ۲۲ برابر مس، هفته ۲۳ برابر آلومینیوم و هفته ۲۴ مقابل شمس آذر که دو پاس گل داد.

منبع: خبرورزشی

انتهای پیام/ م 

کد خبر 10603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =