کد خبر 10767
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۸

شگرد عجیب مرد کلاهبردار برای خرید سکه و طلا

شگرد عجیب مرد کلاهبردار برای خرید سکه و طلا

مردی شیاد که با فریب نمایندگان شرکت های مختلف در شهرستان ها اقدام به کلاهبرداری و خرید سکه و طلا می کرد از سوی پلیس فتا البرز دستگیر شد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ سرهنگ «رسول جلیلیان» رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: با مراجعه چند نفر مبنی بر کلاهبرداری از آنها در بررسی ها مشخص شد، متهم ابتدا با استفاده از سایت آگهی اینترنتی، فروشندگان سکه و طلا را شناسایی می کرده است سپس قربانیان بعدی خود را از طریق خیابان گردی و عکس برداری از تابلوی شرکت ها و مغازه هایی که روی تابلو آنها شماره تلفن ثبت بوده شناسایی کرده است. این کلاهبردار پس از تماس با نمایندگان آن شرکت ها در شهرستان ها، با چرب زبانی و دادن برخی اطلاعات، خود را به عنوان مدیر بالا دستی یا دست اندر کار، معرفی و عنوان داشته یکی از اقوامم به شهر شما سفر کرده اما دچار تصادف شده و الان در بیمارستان منتظر عمل جراحی است از آنجا که سقف انتقال من پر شده فقط شما را به عنوان نمایندگی در آن شهر داشتیم که می توانید به من کمک کنید. قربانیان نیز فریب خورده و مبالغی که متهم خواسته بود را به حساب اعلامی واریز می کرده اند اما پس از آن وی اقدام به بلاک کردن آنها کرده و بعد از آن با پول واریزی که در واقع به حساب فروشنده سکه و طلا رفته بود اقدام به خرید سکه و طلا می کرده است.

وی اضافه کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، مخفیگاه و مسیرهای تردد متهم در کرج شناسایی و با هماهنگی انجام شده با مرجع قضایی متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی بدنی تعداد 2 دستگاه گوشی تلفن همراه، ارتکاب جرم (گوشی - سیم کارت های فعال) کشف و ضبط شد.

جلیلیان بیان کرد: تحقیقات لازم توسط کارشناسان این پلیس انجام شد که متهم در ابتدا به بزه ارتکابی خود اقرار و اعلام کرد که تعداد افرادی که با آنها تماس گرفته و موفق به کلاهبرداری از آنها شده 100 نفر از سراسر کشور است.

انتهای پیام/ م

کد خبر 10767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =