کد خبر 10866
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶

فرگوسن هم نمی‌تواند در فولاد موفق باشد/ فوتبال خوزستان دست افراد اهل فن نیست

فرگوسن هم نمی‌تواند در فولاد موفق باشد/ فوتبال خوزستان دست افراد اهل فن نیست

پایه های تیم فولاد ابتدای فصل سست بنا شد و من همان موقع هم گفتم فرگوسن نیز نمی‌تواند در این تیم موفق کار کند زیرا هر کسی به ساختار فولاد با این پایه‌های سست دست می‌زد، ریزش می‌کرد.

به گزارش آهن‌نیوز؛ یک پیشکسوت فوتبال با بیان این که معتقدم فولاد سقوط نخواهد کرد و از داشته‌های لازم را برای بقا برخوردار است، گفت: فولاد اکنون دچار معضل ترس از شکست شده است و باید در شرایط روحی روانی مناسب قرار بگیرد.

عباس میرسالاری در گفت و گو با ایسنا، درباره علت عملکرد ضعیف سه تیم خوزستانی در لیگ بیست و سوم، اظهارکرد: به نظرم از سال ۷۵ به بعد که پول بیشتری وارد فوتبال شد که البته طبیعی است و برای پیشرفت فوتبال باید پول هم باشد، اما در خوزستان آدم اهل کار که بتوانند از این فرصت بهترین استفاده را ببرند و کار را مدیریت کنند، کمتر وجود داشت و بنای ضعیف شدن تیم‌ها خوزستانی از همان زمان شکل گرفت. در واقع اکنون باشگاه‌های ما ساختار باشگاه‌داری را ندارند و همین باعث شده که اکنون فوتبال خوزستان به این روز دچار شود که سه تیم آن قعرنشین باشند. اکنون کسانی در باشگاه های مشغول به فعالیت هستند که به نظر می آید علم کار را ندارند.

او با بیان این که موضوع بومی و غیربومی مساله‌ای حل شده است و مهم این است که افرادی در راس باشگاه ها باشند که اهل فن و افرادی آگاه باشند، ادامه داد: معتقدم فوتبال خوزستان سال‌های زیادی است که در دست آدم های اهل فن نیست و اکنون از لقب خوزستان مهد فوتبال است چیزی باقی نمانده است و اکنون خوزستان در واقع فوتبال و ساختار فوتبالی ندارد و همچنان دلخوش وضعیت قبلی‌ است. 

این پیشکسوت فوتبال عنوان کرد: در گذشته اتفاقاتی رقم خورد که حتی تیم های مردمی استان خوزستان مثل استقلال اهواز نیز محو شدند. اکنون هم فولاد در شرایط مناسبی به سر نمی برد، در حالی که حتی می توان گفت فولاد بزرگترین باشگاه خاورمیانه از نظر ساختاری  و سخت افزاری است. این باشگاه در انتخاب‌های خود به ویژه در بخش مدیریتی مشکلات بسیاری داشته است و متاسفانه برخلاف سال های گذشته هر چه پیش رفتیم، مدیریت باشگاه فولاد ضعیف و ضعیف‌تر شد و شرایط به صورتی پیش رفت که در خارج از استان برای باشگاه فولاد تصمیم‌گیری می‌شد و اکنون هیچ فریادرسی هم نیست.

او با اشاره به حضور جواد نکونام در تیم فولاد و ترک ناگهانی این تیم در جریان رقابت‌های باشگاه‌های آسیا، گفت: او در یک مقطع حساس فولاد را رها کرد و به ایران بازگشت اما هیچ کسی از او سوال نکرد که چرا چنین رفتاری داشته است و پس از آن هم علت کار از سوی هیچ کسی واکاوی نکرد. بعد هم منصوریان را با یک کارنامه منفی به عنوان سرمربی فولاد انتخاب کردند و او در ادامه به قدری تیم را ضعیف بست که اکنون فولاد به چنین روزی دچار شده که تلاش می‌کند از قعر جدول جدا شود. پایه های تیم فولاد ابتدای فصل سست بنا شد و من همان موقع هم گفتم فرگوسن نیز نمی‌تواند در این تیم موفق کار کند زیرا هر کسی به ساختار فولاد با این پایه‌های سست دست می‌زد، ریزش می‌کرد.

میرسالاری افزود: در باشگاه فولاد فقط شعار داشتن آکادمی سر داده می‌شود. من خودم به همراه آقای سویلمی و مرحوم امیدوار از بنیان‌گذاران آکادمی فولاد بودم و آرش افشین، رحمانی، جماعتی و کاوه رضایی را به تیم بزرگسالان تحویل دادیم اما اکنون کدام بازیکن را تحویل داده‌اند؟ معتقدم در فوتبال خوزستان پول است ولی متاسفانه برخی مثل زالو به فولاد چسبیده‌اند و به دنبال درآمد بیشتری هستند. واقعا درد زیاد است.

وی عنوان کرد: نکته قابل تامل در تیم‌های خوزستانی این است که همیشه وقتی کار سخت می‌شود، یک بنای آسیب دیده را به مربیان خوزستانی می‌دهند. متاسفانه مربیان خوزستانی هم به دلیل جوانی، انتخاب‌های بد و اشتباه انجام می‌دهند و فنا می‌شوند. در حالی که وقتی وضعیت تیم‌ها را می بینند نباید هدایت تیم ها را در این شرایط قبول کنند. معتقدم باشگاه نفت آبادان، سهراب بختیاری‌زاده را سوزاند. برای فوتبال خوزستان متاسف هستم. ‌در چنین وضعیتی از سلاح مربی بومی برای بریدن سر مربی خوزستان استفاده می‌کنند و کار به جایی می رسد که عبدالله ویسی مصاحبه احساسی انجام می‌شود و نتیجه آن را هم که دیدید.

این پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: به هر حال  چیزی به عنوان مدیریت در باشگاه فولاد خوزستان نیست و تیم بزرگسالان فولاد از ابتدای فصل اسیر انتخاب‌های اشتباه شد، از همکاری با منصوریان تا اخراج مارتینس. اکنون هم اگر چه فولاد شرایط خوبی ندارد و خیلی‌ها نگران وضعیت این تیم هستند اما معتقدم فولاد سقوط نخواهد کرد و از داشته‌های لازم را برای بقا برخوردار است و تنها باید در شرایط روحی روانی مناسبی قرار بگیرد. فولاد اکنون دچار معضل ترس از شکست شده است و باید این مشکل توسط یک روانشناس حل شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 10866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =