کد خبر 11285
۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰

ساعت کاری تغییر کرد / کارمندان از چهارشنبه ۶ صبح کار را شروع می‌کنند

ساعت کاری تغییر کرد / کارمندان از چهارشنبه ۶ صبح کار را شروع می‌کنند

بر اساس مصوبه هیأت وزیران و با هدف مدیریت مصرف برق، ساعت کار ادارات از ١٥ خرداد تا ١٥ شهریور تغییر می‌کند.

به گزارش آهن نیوز؛ سخنگوی صنعت برق، گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، ادارات باید در ساعات کاری، مصارف خود را ۳۰ درصد و پس از پایان ساعات کاری ۶۰ درصد کاهش دهند.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: برای تغییر ساعت کار ادارات، مصوبه هیأت وزیران در سال گذشته را داریم که همچنان قابل اجراست و امسال نیز اجرایی می‌شود که براساس آن ساعت کار ادارات از ١٥ خرداد تا ١٥ شهریور تغییر می‌کند.

البته سال گذشته نیز، بر اساس مصوبه سال گذشته هیأت وزیران و به منظور مدیریت مصرف برق در فصل گرم سال، ساعت کاری ادارات به ٦ صبح تا یک بعدازظهر تغییر یافت که گفته می‌شود این اقدام کاهش ٨٥٠ مگاواتی اوج بار شبکه برق در تابستان ١٤٠٢ را به همراه داشته است.

این تغییر موجب برخی نارضایتی‌ها و واکنش‌های رسانه‌ای از سوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی بود و نداشتن خواب کافی، نگرانی از عدم حضور به موقع در محل کار، افزایش استرس و سردرگمی و بر هم خوردن نظم خانواده‌ها از جمله معایبی است که در این رابطه عنوان شده بود.

مصطفی رجبی مشهدی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ در همین رابطه گفته بود: بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۱۳۹۹ انجام شد، تغییر نکردن ساعت رسمی کشور می‌تواند تا ۲ هزار مگاوات مصرف را در ساعات اوج مصرف شبانه افزایش دهد.

او ادامه داد: این در حالی‌ است که وقتی ساعت‌ها را به جلو می‌کشیم از خنکی صبح استفاده و در نتیجه از کولرها کمتر استفاده می‌شود. علاوه بر این ساعت کار اداری هم زودتر پایان می‌یابد و وسایل سرمایشی زودتر خاموش می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا ساعت اوج مصرف روزانه را با مصرف کمتری سپری کنیم.

انتهای پیام/z

کد خبر 11285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =