کد خبر 11307
۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷

تمام مقاطع فولادی از تولیدات داخل است

تمام مقاطع فولادی از تولیدات داخل است

ریاست اتحادیه آهن و فولاد و اتاق اصناف تهران گفت: در تمام مقاطع فولادی از تولیدات داخل کشور استفاده می کنیم.

به گزارش آهن نیوز؛ حمیدرضا رستگار، رییس اتحادیه آهن و فولاد و اتاق اصناف تهران با بیان اینکه بر اساس آمار و گزارش‌ها جزء ده کشور تولیدکننده فولاد در دنیا هستیم، گفت: از نظر کارکرد و اهمیت جزء کشورهای اصلی در این حوزه هستیم و در تولید فولاد نقش قابل توجهی داریم.

وی افزود: عمده مصارف فولاد در کشور تولید و در تمام مقاطع مختلف فولادی از تولیدات داخلی استفاده می‌شود.

آماده صادرات محصولات فولادی هستیم

رییس اتحادیه آهن و فولاد و اتاق اصناف تهران،خاطرنشان کرد:علاوه بر اینکه می‌توانیم مصارف داخل را تامین کنیم برای مازاد تولید هم آماده صادرات به کشورهای دیگر هستیم.

رستگار ادامه داد: برخی از مواد اولیه است که گرچه درصد خیلی کمی از مصرف مورد نیاز ما را تشکیل می‌دهد اما تولید این کالا مقرون به صرفه نیست و مصرف پائینی دارد که تولید آن در کشور توجیهی هم ندارد از اینرو این دسته از مواد را وارد می‌کنیم که در تمام دنیا هم کاملا مرسوم است.

وی تاکید کرد: با توجه به نیاز داخلی این قبیل محصولات، ارز مورد نیاز واردات تامین می شود، گرچه کماکان برخی از همکاران در این زمینه دچار مشکل هستند که برای رفع این مشکل اقداماتی در دست اقدام است.

شایان ذکر است؛ ایران با تولید ۴۵ میلیون تن فولاد سالانه افق تولید ۵۵  میلیون تن را در سال  ۱۴۰۴ برای خود ترسیم کرده است که با توجه به قابلیت‌های تولید فولاد در کشور این هدف نه تنها دسترس پذیر است که آنطور که کارشناسان پیش بینی می‌کنند می‌توانیم از این مقدار نیز فراتر رویم.

در آن صورت می‌توانیم بیشتر به صادرات و ارزآوری به کشور از طریق صنعت فولاد بیاندشیم و بازارهای منطقه را در دست بگیریم.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/z

کد خبر 11307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =