کد خبر 11317
۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷

افت درآمد شرکت فولاد کاوه

افت درآمد شرکت فولاد کاوه

نگاهی به گزارش عملکرد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اردیبهشت‌ماه امسال نشان می‌دهد، حجم تولید و فروش این شرکت نسبت به فروردین و اردیبهشت سال گذشته پایین آمده و سبب افت درآمد ماهانه کاوه شده است.

به گزارش آهن نیوز؛ کارنامه تولید و فروش شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اردیبهشت‌ماه منتشر شد و ارقام مناسبی را مخابره نکرده است. بررسی این گزارش نشان می‌دهد حجم تولید شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از ۳۸۵ هزار و ۳۱۰ تن در فروردین امسال با کاهش ۵.۴ درصدی به ۳۶۴ هزار و ۶۳۰ تن در اردیبهشت رسیده است.

البته باید گفت این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر از یک درصد افزایش داشته است. با این حساب، ذکر این نکته ضروری‌ است که شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نتوانسته عملکرد قابل قبولی در تولیدات اردیبهشت ثبت کند.

کاوه تولید

حجم فروش فولاد کاوه جنوب کیش کاهش یافت

از آنجا که تناژ تولید شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اردیبهشت‌ماه پایین آمد، شرکت نتوانست در بخش فروش نیز عملکرد خوبی به ثبت برساند. به طوری که حجم فروش فولاد کاوه جنوب کیش از ۱۸۶ هزار تن در اردیبهشت سال گذشته با کاهش ۱۴.۵ درصدی به ۱۵۹ هزار تن در اردیبهشت امسال رسید.

در طرف دیگر نیز مقایسه حجم فروش شرکت در این ماه با ماه گذشته یعنی فروردین خبر از کاهش ۱۶.۵ درصدی این رقم می‌دهد. به این ترتیب مشخص می‌شود شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بخش فروش اردیبهشت نیز نتوانست عملکرد خوبی به ثبت برساند.

مقدار فروش کاوه

درآمد فولاد کاوه بر مدار نزولی قرار گرفت

همان‌طور که گفته شد، نزولی شدن حجم تولید شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اردیبهشت سبب کاهش تناژ فروش شرکت شد و در نهایت درآمد کاوه پایین آمد. از طرفی، نرخ فروش محصولات این شرکت نیز در یک سال گذشته روند صعودی به خصوصی را پشت سر نگذاشت و درآمد کاوه از این بخش نیز تقویت نشده است.

تمامی اینها سبب شد درآمد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در مقایسه با هر دو ماه فروردین ۱۴۰۳ و اردیبهشت ۱۴۰۲ بیشتر از ۱۰ درصد کاهش یابد.

اردیبهشت درآمد ماهانه کاوه

در نهایت باید گفت شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اردیبهشت‌ماه نتوانست کارنامه قابل قبولی در بخش تولید و فروش به ثبت برساند و این موضوع موجب پایین آمدن درآمد ماهانه این شرکت شده است.

منبع: تجارت نیوز

انتهای پیام/z

کد خبر 11317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =