کد خبر 11384
۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۶

شهرکرد به قطب فولاد کشور تبدیل می شود

شهرکرد به قطب فولاد کشور تبدیل می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: ظرفیت تولید فولاد در استان یک جهش پیدا کرده و در آینده ما به قطب فولادی کشور تبدیل می‌شویم.

به گزارش آهن نیوز؛ امیر ارسلان سیدین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در صنایع معدنی بحث فولاد و تولید فولاد خام می‌باشد، در سال ۱۴۰۲، رشد ۱۷۸ درصد تولید بیلت را داشتیم.

وی بیان داشت: این واحد پنجمین واحد تولیدی فولادی می‌باشد؛ در کنار فولاد بزرگ چهارمحال و بختیاری که به زودی فاز دوم آن افتتاح می‌شود، به تولید کنندگان شمش و بیلت استان اضافه می‌گردد؛ قطعاً ظرفیت تولید استان یک جهت فوق العاده پیدا می‌کند و در آینده ما به قطب فولادی کشور تبدیل می‌شویم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری یادآور شد: تولیدات صنایع معدنی در سال ۱۴۰۲، به غیر از یک مورد در همه رشته‌های صنایع معدنی، من جمله کاشی، سرامیک و… رشد قابل توجهی داشتیم؛ در تولید میلگرد و فرآورده‌ای نسوز رشد ۳۰ درصدی داشتیم؛ در فرآورده‌ای نسوز قطب تولید آجر نسوز در کشور هستیم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۳ بار مزایده معادن برگزار شد که دو مزایده عمومی بود، سابقه نداشته در طول یک سال ۳ بار مزایده برگزار کنیم و این در نوع خود رکورد بود.

سیدین افزود: برای اولین بار دو بار فراخوان عمومی واگذاری معادن از طریق ماده ۸۳ آئین نامه اجرایی معادن انجام شد؛ متن این ماده به ما اجازه می‌دهد خارج از فرایند برگزاری مناقصه هم به سرمایه گذاران معاون را واگذار کنیم؛ این باعث جذب سرمایه گذار در حوزه معادن شد.

وی گفت: ۶ پروژه مطالعات و پی جویی در سال گذشته برای شناخت بهتر پتانسیل‌های معدنی استان انجام شد که در نوع خود یک رکورد بود، امسال با مشارکت هلدینگ های سرمایه گذاری معادن وارد مذاکره شدیم تا در شناخت پتانسیل‌های استان و هم در فعال کردن معادن نقش بیشتر داشته باشیم و شاهد شکوفایی باشیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: امسال وصول حقوق دولتی نسبت به سال ۱۴۰۱، ۹۰ درصد رشد داشتیم و در کشور مقام پنجم را به همین دلیل کسب کردیم.

انتهای پیام/ z

کد خبر 11384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =