کد خبر 1142
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵

بهبود تقاضای فولاد در گرو رونق مسکن

بهبود تقاضای فولاد در گرو رونق مسکن

تقاضای فولاد در چین تحت فشار باقی خواهد ماند زیرا بزرگترین مصرف‌کننده فولاد یعنی بخش مسکن هنوز در رکود است و تا بهبود کامل فاصله زیادی دارد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، فروش املاک در چین در ماه آگوست به روند نزولی ادامه داد در حالیکه سیاست‌های دولت این کشور برای خریداران خانه آسان‌تر شد و نرخ بهره کمتر از سطح سال ۲۰۰۹ شد.

فعالان بازار فولاد معتقدند تقاضای فولاد بخش مسکن چین در سال ۲۰۲۳ نیز در رکود خواهد ماند و شاید برنامه‌های کاهش تولید زمستان پیش رو برای جبران رکود تقاضا کافی نباشد. فروش مسکن در ۳۰ شهر چین در ماه آگوست ۱۳ درصد افت ماهانه داشت در حالی که ماه جولای نیز افت ۱۶ درصدی را ثبت نمود.

فروش ماه آگوست نسبت به سال قبل نیز ۳۱ درصد کمتر بود. ممکن است برای کل سال ۲۰۲۲ نیز میزان ارزش فروش خانه‌های نوساز در چین افت سالانه ۳۰ درصدی را تجربه نماید.

برخی فعالان بازار فولاد چین معتقدند گرچه شاید بحران بدهی بخش مسکن چین دیگر بدتر نشود زیرا دولت حمایت مالی از توسعه دهندگان و خریداران خانه را افزایش داده، اما فروش و ساخت خانه‌های نوساز هنوز تا بهبود فاصله زیادی دارد. در واقع تمرکز بخش املاک چین در سال آینده همچنان بر تکمیل پروژه‌های قبلی و تحویل به موقع پیش فروش‌ها خواهد بود تا شروع ساخت خانه‌های جدید.

ساخت و سازهای زیربنایی و تقاضای فولاد چین به تدریج در سه ماهه چهارم سال بهبود خواهد یافت، اما تقاضای فولاد تحت فشار باقی خواهد ماند زیرا بزرگترین مصرف کننده فولاد آن یعنی بخش مسکن هنوز در رکود است و تا بهبود کامل فاصله زیادی دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =