کد خبر 11437
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۹

بررسی بهترین راهکارهای تامین به موقع تجهیزات خارجی پروژه کارخانه آهن اسفنجی بافق

بررسی بهترین راهکارهای تامین به موقع تجهیزات خارجی پروژه کارخانه آهن اسفنجی بافق

به منظور کاهش زمان تامین تجهیزات خارجی پروژه کارخانه آهن اسفنجی، تمامی راهکارهای تامین منابع ارزی موردنیاز برای خرید تجهیزات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اخذ شد.

به گزارش آهن نیوز؛ در ادامه برگزاری جلسه‌های ماهانه بررسی روند پیشرفت پروژه آهن اسفنجی بافق، دومین جلسه در سال “جهش تولید با مشارکت مردم” با حضور مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی، جانشین مجری طرح، مدیرعامل شرکت سام و همچنین مدیران ارشد مشاور و پیمانکار پروژه آهن‌اسفنجی برگزار شد.

مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در خصوص موارد مطرح شده در این جلسه گفت: در جلسه‌ای که با محوریت تامین تجهیزات داخلی و خارجی پروژه کارخانه آهن اسفنجی برگزار شد، ضمن بررسی میزان پیشرفت پروژه و موانع موجود بر سر آن، راهکارهای تامین منابع ارزی مورد نیاز جهت خرید تجهیزات خارجی پروژه نیز مورد بررسی قرار گرفت .

وی افزود: به لطف خدا در اردیبهشت ماه شاهد رکورد ۱۷۰۰ مترمکعب بتن ریزی بودیم که این حجم بالای بتن ریزی عمدتا در نواحی کلاریفایر، دودکش اجکتور، حوضچه تبخیر، کمپرسور روم، مخزن ذخیره گندله و مخازن ذخیره آب پروژه بوده است.

حمیدیان اضافه کرد : سیر پیشرفت پروژه در بخش مهندسی ۵۵ درصد، در بخش اجرا ۲۰ درصد و در بخش تامین ۱۱ درصد بوده است که باتوجه به طولانی بودن زمان تامین تجهیزات خارجی پروژه، ما و همکارانمان در تلاشیم که بتوانیم زمان ساخت و تامین تجهیزات خارجی پروژه را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد : در جلسه مذکور تمامی راهکارهای تامین منابع ارزی موردنیاز خرید تجهیزات خارجی پروژه مرور و تصمیمات لازم اخذ شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در ادامه اهمیت استراتژیک پروژه در منطقه را یادآور شد و بر لزوم تسریع در روند اجرای پروژه و تلاش برای کاهش ریسک های آن تاکید کرد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/z

کد خبر 11437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =