کد خبر 11444
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲

سپاهان و ذوب آهن از نوسانات وسط فصل لطمه خوردند

سپاهان و ذوب آهن از نوسانات وسط فصل لطمه خوردند

سرمربی سابق ذوب‌آهن با بیان اینکه سپاهان و ذوب‌آهن هر دو از نوسانات وسط فصل خیلی لطمه خوردند، گفت: این نوسان‌ها باید ریشه‌یابی شود و اگر بتوانند این موضوع را کنترل کنند، قطعاً هر دو تیم به‌ویژه سپاهان نتایج بهتری می‌گیرند.

به گزارش آهن نیوز؛ رسول کربکندی با تأکید بر اینکه ذوب‌آهن بهترین نتایج ۶ سال اخیرش را کسب کرد، گفت: ذوب‌آهن فصل را خوب شروع کرد و در نیم‌فصل اول نتایجی خوبی گرفت اما در مقطعی از فصل مانند سپاهان دچار نوسان شد و به‌ویژه در خانه اصلاً نتایج خوبی به دست نیاورد.

وی افزود: با وجود این، شرایط ذوب‌آهن در سه یا چهار هفته آخر بهتر شد و توانست خودش را به رده پنجم برساند این بهترین نتیجه‌ ذوب‌آهن در این چند سال است.

سرمربی سابق ذوب‌آهن با بیان اینکه سپاهان و ذوب‌آهن هر دو از نوسانات وسط فصل خیلی لطمه خوردند، گفت: این نوسان‌ها باید ریشه‌یابی شود و اگر بتوانند این موضوع را کنترل کنند، قطعاً هر دو تیم به‌ویژه سپاهان نتایج بهتری می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه شرایط سپاهان اصلاً قابل مقایسه با ذوب‌آهن نیست، ادامه داد: شرایط سپاهان از نظر بودجه، بازیکن و امکانات اصلاً قابل مقایسه با ذوب‌آهن نبود، البته باید در نظر داشت که ربیعی شخصاً ذوب‌آهن را بسته بود و  استعفاهای او در مقاطعی از فصل باعث نوسان ذوب‌آهن شد و امیدوارم مشکلات تیم ترمیم شود و ذوب‌آهن شرایط بهتری هم پیدا کند.

سرمربی سابق ذوب‌آهن درباره احتمال جدایی ربیعی گفت: متأسفانه با پول‌هایی که در فوتبال ما ردوبدل می‌شود، طبیعی است که مربیان هم وسوسه شوند و جایگاهشان را مدام تغییر دهند. متأسفانه در فوتبال ما به‌اندازه‌ای پول‌ بی‌دروپیکر ردوبدل می‌شود که مربی هم می‌خواهد به بهترین امکانات دست پیدا کند و بیشترین درآمد را داشته باشد.

وی ادامه داد: با تمام این تفاصیل اگر ذوب‌آهن بتواند ربیعی را حفظ کند، حداقل فایده‌ای که دارد این است که تیم دچار به‌هم‌ریختگی نمی‌شود.

وی درباره بازی آینده سپاهان مقابل گل‌گهر سیرجان در جام حذفی یادآور شد: من در مصاحبه‌های دیگر هم گفتم این جنگی که هفته‌های آخر بین پرسپولیس و استقلال در گرفت، سپاهان می‌بایست قبل از همه این‌ها قهرمان می‌شد چون همه امکانات و فاکتورهای موردنیاز برای قهرمانی را داشت اما هیچ کس در این مورد بحثی نمی‌کند و روی جام حذفی متمرکز شده‌اند تا سرنوشت این جام مشخص شود.

کربکندی با تأکید بر اینکه به‌جز سپاهان همه تیم‌های قدرتمند دیگر از جام حذفی حذف شده‌اند، گفت: به‌دلیل تک‌بازی بودن مسابقات، نمی‌شود گفت تیمی به‌راحتی در جام حذفی قهرمان می‌شود با این حال سپاهان با در نظر گرفتن بازیکنان و امکاناتی که دارد، اگر نتواند این جام را بگیرد، نیاز به یک کالبدشکافی عمیق و وسیعی خواهد داشت تا این مسائل علت‌یابی شود.

وی ادامه داد: البته سپاهان خوش‌شانس بود که بازی نیمه‌نهایی اصفهان افتاد و این میزبانی می‌تواند به سپاهان کمک کند. قهرمانی در جام حذفی حداقل کاری است که سپاهان می‌تواند انجام دهد تا در لیگ نخبگان حاضر شود.

کربکندی با تأکید بر اینکه "لیگ ما اشکالات زیادی دارد."، گفت: چرا لیگ ما باید در آسیا ششم باشد؟ چرا لیگ امارات از ما بالاتر است و می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شود؟ این مسائل نیاز به ریشه‌یابی دارد تا مشخص شود با این‌همه پولی که در فوتبال ما هزینه می‌شود چرا آن‌قدر مسائل حاشیه‌ای به فوتبال برتری دارد؟

وی با اشاره به بازی رئال مادرید مقابل دورتمند در فینال لیگ قهرمانان اروپا، گفت: مربی دورتمند بعد از بازی می‌گفت که؛" بی‌جهت نیست رئال ۱۵ بار قهرمان اروپا شده است و آمده‌ایم تا درس بگیریم."، مربی رئال هم گفت که؛ "دورتمند تیم قابل احترامی است."، و حتی یک کلمه حرف حاشیه‌ای زده نشد این مورد را به مصاحبه‌های قبل و بعد لیگ خودمان مقایسه کنید، همه‌اش تبدیل به حاشیه و جنگ و دعوا بین مربی و مدیر باشگاه، مربی با فدراسیون و غیره شده است و فعلاً داریم تلاش می‌کنیم با جرائم سنگین جلوی این گفتارها را بگیریم.

کربکندی اضافه کرد: هنوز برای من معماست که؛ چرا نمی‌توانیم VAR را وارد کنیم؟ پای دلال‌ها و شرط‌بندی وسط است یا مسائل دیگر؟

منبع: تسنیم

انتهای پیام/z

کد خبر 11444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =