کد خبر 11451
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۴

همستر هم به موضوع شکایات مردمی اضافه شد/ ۱۸ پرونده کلاهبرداری همستری ثبت شد

همستر هم به موضوع شکایات مردمی اضافه شد/ ۱۸ پرونده کلاهبرداری همستری ثبت شد

معاون اجتماعی پلیس فتا از تشکیل ۱۸ پرونده شکایت کلاهبرداری بابت تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام درباره بازی همستر خبر داد و به هموطنان توصیه کرد وارد این چالش نشوند.

به گزارش آهن نیوز؛ سرهنگ رامین پاشایی روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره بازی همستر اظهار داشت: تاکنون هیچ کارشناس داخلی و خارجی خوشبینی صد در ۱۰۰ نسبت به این بازی ندارد البته آنها اعلام کرده‌اند که در بستر بلاکچین و رمزارز آن را بالا می‌آوریم و در صرافی ها لیست می‌کنیم ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: تفاوت این بازی با نات‌کوین این است که در نات‌کوین فقط ۲۵ میلیون نفر در این بازی شرکت کردند اما اکنون تقریبا ۱۱۶ تا ۱۲۰ میلیون نفر در این بازی هستند که چالش محسوب می‌شود زیرا تعداد زیادی رمزارز وجود دارد و تعداد فروشنده‌ها زیاد است و هر قدر فروشنده زیاد باشد قطعا قیمت آن کاهش می‌یابد که هنوز هم در صرافی ها فهرست نشده است همچنین مشخص نیست این رمزارز متعلق به کدام کشور و کجاست و چگونه توسعه می‌یابد.

سرهنگ پاشایی درباره اینکه بازی همستر چه مخاطراتی برای هموطنان دارد، اظهار داشت: مطابق تجزیه و تحلیل های پرونده‌های قضایی، در این زمینه ۱۸ مورد پرونده شکایت از کلاهبرداری تبلیغاتی در اینستاگرام و تلگرام داشتیم براین اساس که افرادی تبلیغات کردند و مدعی شدند که می‌توانند کارت بازی یا کدهای مخفی را بفروشند تا روزانه افراد بتوانند به روزانه ۶ میلیون سکه اضافه دست پیدا کنند.
معاون پلیس فتا ضمن توصیه به مردم برای وارد نشدن به این چالش، افزود: شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ نیز پل ارتباطی مردم با پلیس فتا است.

سرهنگ درباره آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی این بازی گفت: بازار رمزارز بازار بسیار خاص است و هنوز در کشور ما قوانین آن اجرا نشده است و مشخص نیست که قرار است در این حوزه چه اتفاقی رخ دهد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/z

کد خبر 11451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =