کد خبر 11685
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۶

کارخانه تولید پروفیل فولادی با ظرفیت اشتغال ۱۵۰ نفر در شهرستان ری افتتاح شد

کارخانه تولید پروفیل فولادی با ظرفیت اشتغال ۱۵۰ نفر در شهرستان ری افتتاح شد

کارخانه تولیدی پروفیل فولادی با ظرفیت ۲۶۰ هزارتن تولید در سال در کهریزک شهرستان ری با آغاز دهه تولید و تجارت در استان تهران بصورت ویدئو کنفرانس از سوی محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، افتتاح شد.

به گزارش آهن نیوز؛ امروز یکشنبه مراسم بهره برداری از چندین طرح بزرگ صنعتی در سطح کشور بصورت ویدیوکنفرانس باحضور دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری و علی آبادی وزیر صمت برگزار شد.

مراسم بهره برداری از خطوط تولید جدید محصولات پروفیل فولادی در شرکت صنعتی فولادیار کوروش در بخش کهریزک شهرستان ری همزمان با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، فرهیدزاده معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، سیجانی مدیرکل صمت استان تهران و سایر مسئولین در محل این مجموعه صنعتی برگزار شد.

طرح توسعه خطوط تولید پروفیل فولادی گروه فولادیار کوروش با توان خود و بدون اخذ تسهیلات ساخته شد.

صرفه جویی ۲۶ میلیون دلاری را برای کشور رقم می زند

فرهیده زاده معاون وزیر صمت با گرامیداشت یاد شهید جمهور آیت الله رئیسی گفت : این طرح در منطقه کهریزک با وسعت ۱۴ هزار و۵۰۰ متر سوله در مساحت ۳۰ هزار متر مربع سرمایه گذاری شده است .

وی افزود: کل سرمایه گذاری در بخش خصوصی با ۱۶ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال معادل ۱.۷ همت انجام گرفته و از این مقدار ۹.۳ میلیون یورو معادل ۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال با اشتغال ۱۵۰ نفر و ظرفیت تولید ۲۶۰ هزار تن تولید در سال را دارد.

معاون وزیر صمت گفت : این واحد تولیدی با اشتغال۱۵۰ نفر به صورت مستقیم نیروی کار می تواند ۲۶۰ هزارتن پروفیل سبک و مستحکم(محصول تولیدی پروفیل فولادی و مقاطع HSS) را بصورت سالانه تولید کند.

فرهید زاده تصریح کرد: این طرح صرفه جویی ۲۶میلیون دلاری را برای کشور رقم می زند که از تولیدات آن در سازه های ساختمانی، خودرو سازی و سازه های نفت و پتروشیمی می توان از آن بهره برد. محصولات تولیدی این کارخانه در راستای محصولات سبز قرار دارد.

آرش مرعشی مدیرعامل این کارخانه گفت: محصولات در راستای تولید محصولات سبز و سبک سازی سازه های فولادی تولید کربن کمتر و حفظ محیط زیست با تکنولوژی روز دنیا می باشد.

فخاری در مجموعه کارخانجات تولیدی محصولات فلزی فولادیار در بخش کهریزک شهرستان ری حضور یافت و بازدیدی از خطوط تولید جدید الاحداث تولید پروفیل فولادی در این مجموعه داشت.

انتهای پیام/z

کد خبر 11685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =