کد خبر 11989
۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۶

۸۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات در یزد پلمب شد/شناسایی و پلمب ۲۰ واحد غیرمجاز ضایعات آهن آلات

۸۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات در یزد پلمب شد/شناسایی و پلمب ۲۰ واحد غیرمجاز ضایعات آهن آلات

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد از پلمب ۸۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات و شناسایی و پلمب ۲۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات آهن آلات با اخذ حکم دادستانی خبر داد.

به گزارش آهن نیوز؛ محمد صفدرپور خبر داد: ۸۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات با همکاری دادستانی، اتحادیه صنف آهن فروشان و اداره نظارت بر اماکن عمومی شناسایی و با دستور قضایی پلمب شد.

وی همچنین از شناسایی و پلمب ۲۰ واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک ضایعات آهن آلات با اخذ حکم دادستانی در فاز اول و در محله حسن آباد و همچنین تعداد ۶۰ واحد غیرمجاز دیگر در فاز دوم در راستای اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و همچنین مصوبه شورای تأمین یزد خبر داد.

وی با بیان این که این طرح تا انتقال تمامی واحدهای مجاز به شهرک ضایعات ادامه خواهد داشت، افزود: به همین منظور تعداد ۱۷۰ واحد ضایعاتی مجاز جمع آوری، خرید و فروش ضایعات در سطح شهر که نسبت به اخطار کتبی اولیه اقدام ننموده اند و به شهرک ضایعات منتقل نشده اند، با حکم دادستانی پلمب خواهد شد.

گفتنی است؛ بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، شهرداری مؤظف است از مشاغل و کسب‌هایی که ایجاد مزاحمت، دود و سروصدا کند و یا مخالف بهداشت باشد جلوگیری کند و با نظارت و مراقبت در وضع دودکش‌های اماکن و کارخانه‌ها که فعالیت آنها دود ایجاد می‌کند از آلوده شدن هوای شهر جلوگیری کند. هرگاه تأسیسات مذکور فوق قبل از تصویب این قانون به وجود آمده باشد آنها را تعطیل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.

انتهای پیام/z

کد خبر 11989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =