کد خبر 1215
۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

۷ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان سهم صنعت فولاد

۷ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان سهم صنعت فولاد

صنعت فولاد ۷ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان را به خود اختصاص می‌دهد و اگر یک کشور بود، انتشار آن در رتبه سوم جهان قرار می‌گرفت.

 به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، اطلاعات اقلیمی سازمان مردم‌نهاد RMI دستورالعمل‌هایی را برای شرکت‌های فولادی منتشر کرده است تا اثرات انتشار گازهای گلخانه‌ای محصولات خود را گزارش کرده و کاهش دهند و به آنها به عنوان تامین‌کنندگان ترجیحی برای شرکت‌هایی با اهداف بلندپروازانه اقلیمی مزیت رقابتی بدهد. این راهنمایی از طریق همکاری بین RMI و شورای تجارت جهانی برای توسعه پایدار (WBCSD) ایجاد شده است.
صنعت فولاد ۷ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان را به خود اختصاص می‌دهد و اگر یک کشور بود، انتشار آن در رتبه سوم جهان قرار می‌گرفت.

 راهنمای کاهش انتشار یک عنصر اساسی از پروژه Horizon Zero RMI است که با ایجاد امکان درک تأثیر انتشار گازهای گلخانه‌ای از آنچه شرکت‌ها خرید و فروش می‌کنند، کربن‌زدایی زنجیره‌های تامین را تسریع می‌بخشد.
گزارش انتشار آلاینده‌ها در سطح محصول فولادی به خریداران، سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های کربن‌زدایی را که می‌توانند به طور مشترک برای کاهش اثرات آب و هوای بخش فولاد استفاده کنند، درک کنند.
راهنمای گزارش انتشار آلاینده‌های فولادی تفاوت بسیار مهمی را در انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از تولید بر پایه سنگ آهن و تولید بر پایه قراضه نشان می‌دهد که به ترتیب ۹۳ درصد و ۷ درصد از انتشار صنعت فولاد را تشکیل می‌دهند. افزایش سهم بازار فولاد مبتنی بر قراضه برای اقدامات اقلیمی مورد نیاز است.
این راهنمایی‌ها به‌ویژه به صنعت خودروسازی جهانی مربوط می‌شود. فولاد ۲۰ درصد از آلاینده‌ها را در بخش خودرو تشکیل می‌دهد و کاهش این آلاینده‌ها گامی مهم در ایجاد کربن‌زدایی است.
در صورت اجرای موفقیت‌آمیز این اندازه‌گیری انتشار کربن محصول فولادی، استفاده از فولاد کم آلاینده را در سراسر اقتصاد جهانی، از جمله زیرساخت‌های مورد نیاز برای ساختن آینده انرژی پاک، تسریع خواهد کرد.

پایان پیام

کد خبر 1215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =