کد خبر 1272
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱

تولید یک میلیون تن آهن‌اسفنجی در مجتمع فولاد سیرجان

تولید یک میلیون تن آهن‌اسفنجی در مجتمع فولاد سیرجان

جانشین مدیر مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان گفت: مجتمع احیای مستقیم این کارخانه با ظرفیت یک میلیون تن در سال یک زنجیره واسط است که گندله را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، کامبیز توکلی‌نژاد جانشین مدیر مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان گفت: مجتمع احیاء مستقیم با ظرفیت یک میلیون تن در سال یک زنجیره واسط است که گندله را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند.

او می‌افزاید: این کارخانه ۱۰۰ درصد توسط متخصصان ایرانی طراحی، ساخته و راه‌اندازی شده و هم اکنون توسط نیروهای این منطقه در حال بهره‌برداری است.

راشدی مدیر کارخانه احیاء مستقیم نیز می‌گوید: در این کارخانه گندله را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کنیم.

به گفته توکلی‌نژاد در کل مجتمع بالغ بر هزار و 100 نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به طور غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند که فقط ۲۵۰ نفر آنها در کارخانه احیاء مستقیم مشغول به کار هستند.

او ادامه می‌دهد: شرکت فولاد سیرجان ایرانیان زیرمجموعه میدکو است که طرح‌های توسعه‌ای را برنامه‌ریزی کرده و فاز اول طرح توسعه ما، کارخانه احیاء مستقیم شماره ۲ با ظرفیت ۱.۵ میلیون تن طراحی شده که جنب این کارخانه احیاء در حال احداث است و توسعه فولادسازی گام بعدی توسعه‌ای ماست.

گفتنی است این مجموعه دارای چهار کارخانه اصلی شامل؛ کنسانتره، گندله‌سازی در سایت سیرجان مستقر هستند و کارخانه‌های احیاء مستقیم و فولادسازی در مجتمع بردسیر قرار دارند.

انتهای پیام/

کد خبر 1272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =