کد خبر 1343
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

میانگین بازده ۸۰ درصدی قلع اندود فولاد مبارکه

میانگین بازده ۸۰ درصدی قلع اندود فولاد مبارکه

رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه گفت: بازده کیفیت محصولات قلع‌اندود فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ به‌صورت میانگین ۸۰.۰۱ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، محمدرضا نصر اصفهانی رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه اظهار کرد: ورق قلع‌ اندود به دلیل داشتن خواصی نظیر غیرسمی بودن، سبکی، استحکام، مقاومت به خوردگی، سهولت تغییر فرم، جوش‌پذیری خوب و ظاهر مناسب قابلیت‌های ویژه‌ای در صنایع بسته‌بندی دارد. از این محصول برای بسته‌بندی مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، روغن، گریس، رنگ، پودر و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می‌شود. ورق قلع‌ اندود در کنار مصرف در صنایع بسته‌بندی، کاربردهایی هم در مصارف مهندسی دارد.

وی افزود: بازرسی سطح این محصول حساس به‌ صورت چشمی و با در نظر گرفتن الزامات استاندارد و همچنین نیازها و حساسیت‌های مشتریان صورت می‌گیرد. بر این اساس طبقه‌بندی محصول صورت گرفته و ممکن است محصول قابل‌ قبول یا غیرقابل قبول تشخیص داده شود و در نهایت با توجه به مقادیر ذکرشده بازده کیفی این محصول محاسبه و گزارش می‌گردد.

رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه با بیان اینکه بازده کیفیت محصولات قلع‌اندود فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ به‌صورت میانگین ۸۰.۰۱ درصد بوده است، تصریح کرد: این روند از اواخر سال ۱۴۰۰ شروع شد و در شهریورماه ماه ۱۴۰۱ به نقطه اوج خود رسید.

رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه گفت: با تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه و با انجام اقدامات لازم در حوزه بازرسی و کنترل کیفیت، بازده کیفیت محصولات قلع‌اندود این شرکت از ۹۱ درصد عبور کرد.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به کیفیت بالای محصولات قلع‌اندود لازم است در کلیه مراحل شامل طراحی محصول، برنامه‌ریزی، آماده‌به‌کاری تجهیزات، فرایندهای تولید فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و کنترل کیفیت اقدامات وسیع و همه‌جانبه‌ای صورت پذیرد و از دقت و کنترل بسیار زیادی برخوردار باشد. در این میان بازرسی و کنترل کیفی نقش بسزایی دارد. محصولات به‌صورت ۱۰۰% مورد بازرسی قرار می‌گیرد و با اطلاع‌ رسانی به‌موقع از ایجاد عیوب و ضایعات جلوگیری به عمل می‌آید.

پایان پیام/ ف

کد خبر 1343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =