کد خبر 1401
۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد

سومین قطار ترانزیتی از روسیه وارد بندرعباس شد

مدیرکل راه آهن هرمزگان گفت: سومین قطار ترانزیتی حامل کود پتاس از روسیه وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان شد.

به گزارش آهن‌نیوز، حمید گوگوچانی در تشریح این خبر، عنوان کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری نیز ۲ قطار دیگر به ترتیب با ۳۷ و ۳۹ واگن، حامل کودپتاس از روسیه وارد بندرعباس شده است.

وی افزود: در مجموع یک میلیون تُن کودپتاس به مقصد هندوستان از ایستگاه سولین کامز روسیه بارگیری شده و به سمت ایران در حال حرکت است.

گوگوچانی بیان کرد: این قطارها پس از حرکت از روسیه از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان عبور کرده و با طی مسیری به طول سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر به مرز سرخس در ایران رسیده و پس از آن نیز حدود یکهزار و ۶۰۰ کیلومتر از سرخس تا بندرعباس را طی می کنند.

مدیرکل راه آهن هرمزگان اظهار کرد: با همکاری بسیار خوب گمرک و اداره کل بنادر و دریانوردی استان، مراحل حمل با کشتی به مقصد هندوستان نیز در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

گوگوچانی اضافه کرد: درآمد حمل بار ترانزیتی در شبکه ریلی چهار برابر حمل بار معمولی و داخلی است و این درآمد ملی به صورت ارزی است که از اهمیت بیشتری برای کشور برخودار است.

این مسئول یادآور شد: علاوه بر درآمد نقدی ارزی، این موضوع جایگاه راهبردی ایران و استان هرمزگان در اقتصاد کریدور شمال جنوب را نیز نشان داده و تثبیت می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر 1401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =