کد خبر 1439
۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

رشد تخلیه و بارگیری فولاد در جنوب کشور

رشد تخلیه و بارگیری فولاد در جنوب کشور

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، از افزایش ۱۴۳ هزار تنی عملکرد تخلیه و بارگیری مواد صنعتی و معدنی در شش‌ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش آهن‌نیوز، حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با بیان این که هم اکنون ۱۹ شرکت با سرمایه‌گذاری بیش از ۴.۵ میلیارد دلار در منطقه فعالیت ویژه اقتصادی خلیج فارس در حال فعالیت هستند، گفت: این شرکت‌ها نقش بسزایی در ایجاد ارزش‌افزوده، جلوگیری از خام فروشی، تأمین بازار داخلی و ایجاد رونق در صادرات بر عهده دارند و همگان اذعان دارند که منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس قطب صنعت فولاد و آلومینیوم جنوب کشور است.

خلج طهرانی در ادامه به ارتقا سطح تعاملات این منطقه عظیم اقتصادی با راه‌آهن هرمزگان و بهبود شرایط حمل‌ونقلی در این منطقه عظیم اقتصادی اشاره کرد و افزود: این اقدامات سبب بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری ریلی در منطقه شد.

وی به تشریح این موضوع پرداخت و تصریح کرد: در شش‌ماه نخست امسال ۶ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۲۲ تن، مجموع عملکرد تخلیه و بارگیری ما بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴۳ هزار تن افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در پایان توسعه‌ زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف را یکی از برنامه‌های اساسی در سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۴۵ شرکت معتبر در حال ساخت و نصب تجهیزات با هدف بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف هستند و این روند توسعه ما را به آینده بسیار امیدوار می‌کند.

پایان پیام/ م

کد خبر 1439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =