کد خبر 1450
۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

وزیر صمت گفت:

افزایش مصرف برق در بخش صنعت کشور

افزایش مصرف برق در بخش صنعت کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش مصرف برق در بخش صنعت کشور خبرداد و گفت: این مهم به معنای افزایش تولید است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آهن‌نیوز، سید رضا فاطمی امین عصر دیروز (دوشنبه) در جلسه پایش ایجاد و راه‌اندازی ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی از سوی صنایع بزرگ در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران افزود: در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد و آلومینیوم، رشد ۱۵ درصدی تولید زغال سنگ و همچنین رشد تولید در سایر زیربخش‌ها بودیم.

وی خاطرنشان کرد: با روند افزایشی که در مصرف انرژی در صنایع کشور وجود دارد، بهبود روند تولید با روند بیشتری ادامه خواهد یافت.

فاطمی‌امین اظهار داشت: تأمین انرژی و برق به معنای تداوم تولید و اطمینان از تولید است و با اقدام هماهنگ وزارتخانه‌های صمت و نیرو در سال جاری در تامین برق صنایع، به صورت منظم و بیش از سال گذشته برق مورد نیاز تامین شد، با این حال هنوز بابت شکاف و ناترازی در تامین برق نگرانی وجود دارد.

وی ادامه داد: برای احداث و راه‌اندازی ۱۴ هزار مگاوات نیروگاه، ۲۹ شرکت تولیدی و صنعتی درخواست دادند که تاکنون تأمین ۱۰ هزار مگاوات از آن قطعی و به قرارداد تبدیل شده است که این مهم به اطمینان عرضه برق برای تولید صنعتی و معدنی کمک خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با رفع و رجوع مشکلات موجود، در اجرای پروژه‌های یادشده تسریع شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =