کد خبر 1618
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

چالش‌های اساسی فولادسازان در سال جاری

چالش‌های اساسی فولادسازان در سال جاری

شرکت‌های فولادسازی در سال‌های اخیر با چالش‌هایی همچون فراهم نبودن زیرساخت لازم برای حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و بنادر، توزیع نامناسب مواد معدنی در زنجیره فولاد، درصد حقوق گمرکی، قیمت گاز و مواد اولیه پایدار دست و پنجه نرم کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن با اشاره به افزایش تولید و پیشی گرفتن ۲ درصدی از برنامه هدف‌گذاری شده یعنی ۳ میلیون تن چدن در سال جاری افزود: صنعت فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ رسیدن به سقف تولیدی ۵۵ میلیون تن را پیش بینی کرده، که اگر شرایط فعلی دستخوش تغییر نشود رسیدن به این هدف با موانع متعددی روبه رو است. 

ایرج رخصتی با بیان اینکه این شرکت و شرکت‌های فولادسازی در سال‌های اخیر با چالش‌هایی همچون توزیع نامناسب مواد معدنی در زنجیره فولاد، درصد حقوق گمرکی، قیمت گاز و مواد اولیه پایدار دست و پنجه نرم کرده‌اند، گفت: تولید این کارخانه به روش کوره بلند است که برای احیای سنگ آهن در کوره بلند هم باید کک و زغال سنگ را با قیمت جهانی تامین کند.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن افزود: فراهم نبودن زیرساخت لازم برای حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و بنادر در کنار سایر موارد مطرح شده سبب افزایش هزینه‌های حمل و نقل صنایع فولادی شده که این مشکل در بستر تولید هنوز راه حل درستی برای این امر اتخاذ نشده است.

کارخانه ذوب‌آهن اصفهان نخستین و بزرگترین کارخانه تولید فولاد ساختمانی و ریل در کشور و بزرگترین تولیدکننده محصولات طویل در خاورمیانه است.

پایان پیام/ ف

کد خبر 1618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =