کد خبر 1624
۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵

امیدوار: از اظهارات رئیس کمیته داوران تعجب کردم

امیدوار: از اظهارات رئیس کمیته داوران تعجب کردم

از کمیته داوران می‌خواهیم که به رفع مشکلات و نواقص داوری بپردازند، نه اینکه کورکورانه از دواران حمایت کنند.

 به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، به نقل از رسانه باشگاه آلومینیوم اراک، حمیدرضا امیدوار، مدیر تیم فوتبال آلومینیوم ضمن انتقاد از عملکرد داور دیدار این تیم مقابل استقلال اظهار کرد: صحبت من با صحبت‌های مدیرعامل باشگاه و سرمربی تیم فرقی ندارد، اما از اظهارات رئیس کمیته داوران واقعا تعجب کردم.

وی ادامه داد: مگر می‌شود رئیس کمیته داوران زوایای انتخاب یک داور را بررسی نکند؟ آقای افشاریان فرد محترمی است ولی اشتباهش را بپذیرد. مگر وظیفه ما است این مسائل را بررسی کنیم؟ ایشان عنوان کرده چون بازی تمام شده، مدیران آلومینیوم مدعی شدند چرا داور بازی قائم‌شهری است.

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم اراک تاکید کرد: اولا که ما بازی را نباختیم که بخواهیم باخت را گردن داور بیاندازیم؛ این دوراندیشی مسؤولان باشگاه ما را نشان می‌دهد که پیش‌بینی تمام این قضایا را کرده‌اند. قبل از بازی سرمربی تیم ما مصاحبه کرد و گفت امیدوارم عدالت رعایت شود که این صحبت در لفافه است.

امیدوار با بیان اینکه اعتراض ما کاملا به حق، فوتبالی و عادلانه است، ابراز کرد: ما هفته آینده با تیم نساجی بازی داریم و طبیعی است که نباید یک داور از قائم‌شهر برای بازی ما مقابل استقلال انتخاب می‌کردند؛ کجای این خواسته ما عجیب بوده که آقای افشاریان تعجب کرده است؟

وی تصریح کرد: حتی در مسابقات بین‌المللی سعی می‌کنند ملیت داور را برای اینکه به یک تیم وابستگی نداشته باشد، بررسی کنند؛ مثلا داوران شرق آسیا را برای بازی‌های غرب آسیا انتخاب می‌کنند که شائبه ایجاد نشود.

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم ادامه داد: از نظر مجموعه باشگاه ما کارت‌های پیاپی آقای کاظمی که اصالتا  قائم‌شهری است، قبل از بازی با نساجی به بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ما جای بررسی دقیق‌تر دارد.

امیدوار یادآور شد: ما به هیچ عنوان قصد اتهام زدن به داور بازی را نداریم، اما آقای کاظمی فصل گذشته در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی یک پنالتی عجیب برای پرسپولیس گرفت که به گواه کارشناسان اصلا پنالتی نبود. در بازی هفته اول امسال مقابل هوادار نیز سوت‌های عجیبی علیه تیم ما زد و مربی تیم ما را به دلیل یک اعتراض کوچک اخراج کرد. همه این‌ها، ذهنیت ما را روی قضاوت این داور ایجاد کرده و طبیعی است وقتی با باران کارت زرد و قرمز مواجه می‌شویم، حق اعتراض داشته باشیم.

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم تصریح کرد: از کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌خواهیم به جای اینکه حمایت‌های کورکورانه از داوران داشته باشند، مثل رئیس فدراسیون فوتبال که شب گذشته تلویحا به اشتباهات متعدد داوری اشاره کرد، به فکر رفع نواقص و کاهش اشتباهات در امر داوری باشند.

انتهای پیام/ الف.ک

کد خبر 1624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =