کد خبر 1668
۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

تکمیل طرح زنجیره فولاد کردستان سرعت می‌یابد

تکمیل طرح زنجیره فولاد کردستان سرعت می‌یابد

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان از افزایش سرمایه این شرکت به منظور تسریع در تکمیل طرح زنجیره فولاد خبرداد.

به گزارش آهن‌نیوز، محمدرضا احمدی گفت: با موافقت سهامداران شرکت صنایع فولاد کردستان، سرمایه شرکت تا سقف ۴۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است. این اقدام، شرایط را برای اجرای طرح تکمیل زنجیره فولاد کردستان، طبق برنامه فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: این امر منجر به تولید ارزش افزوده بیشتر در استان کردستان خواهد شد و زمینه را برای طرح‌های توسعه آتی شامل طرح‌های اکتشافی معدن، تشکیل معادن جدید و احداث کارخانه‌های بیشتر در این زنجیره ایجاد کرده و در نهایت به تولید اشتغال و ثروت بیشتر خواهد انجامید.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان با اشاره به این که طرح تکمیل زنجیره فولاد کردستان، فروردین امسال عملیاتی شده و به مرور تا سال ۱۴۰۵ راه اندازی می‌شود، گفت: اکنون پیمانکاران اصلی احداث طرح‌های فولادی در سایت‌های قروه و بیجار استقرار یافته اند و عملیات تجهیز کارگاه، خاکبرداری و تسطیح سایت و همچنین تهیه نقشه‌های مهندسی ساخت و اجرای فونداسیون‌ها نیز در جریان است.

احمدی افزود: عملیات احداث دیوار بتنی پیش ساخته و جاده پیرامونی سایت قروه به صورت کامل پایان یافته و سایت بیجار با ۵۰ درصد پیشرفت در حال انجام است.

وی گفت: تأمین زیرساخت‌های اصلی مورد نیاز طرح نیز شامل آب، برق، گاز و جاده اصلی دسترسی به سایت‌ها مطابق مجوزهای دریافت شده از مراجع ذیربط کشور، در حال برنامه ریزی بوده و متناسب با نیاز طرح در حال انجام است.

انتهای پیام/

کد خبر 1668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =