کد خبر 18
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰

گسترش همکاری الجزایر با ایران در حوزه آهن و فولاد

گسترش همکاری الجزایر با ایران در حوزه آهن و فولاد

سفیر الجزایر در ایران گفت: گسترش همکاری با ایران در حوزه آهن و فولاد برای الجزایر بسیار حیاتی است.

به گزارش آهن نیوز؛ علی عروج سفیر الجزایر در ایران در بازدید از کارخانه‌ آهن و فولاد جهان ضمن آشنایی با ظرفیت‌های تولید در این کارخانه ابراز امیدواری کرد این مجموعه و همتایان الجزایری با هم همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تولید کشور الجزایر در تمامی زمینه‌های فولادی، اعم از سوله‌سازی و پروفیل یادآور شد: با این حال پاسخگوی نیاز داخل نیسیتم و به دنبال گسترش همکاری با کشورهای صاحب نام در این عرصه هستیم.

وی، از ناآشنا بودن فعالان اقتصادی دو کشور با ظرفیت‌های یکدیگر به‌عنوان بزرگترین مانع توسعه‌ روابط اقتصادی یاد کرد و ادامه داد: قوانین الجزایر در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری بسیار انگیزه‌بخش و منعطف است و با توجه به توانمندی تولیدکنندگان ایرانی، قطعاً می‌توانند در الجزایر بسیار موفق عمل کنند.

عروج گفت: اکنون الجزایر برای تامین نیازهای داخلی خود به دنبال شناسایی ظرفیت‌های جدید است و قطعاً با پتانسیل موجود در ایران، شرکت آهن و فولاد جهان می‌تواند گزینه خوبی برای برقراری ارتباط باشد.

شرکت آهن و فولاد جهان با قدمتی ۶۰ ساله در موضوع فولاد و سازه‌های فلزی، تنها شرکت دارنده مجوز صادارت پروفیل‌های گالوانیزه در کشور تا سال ۹۹ بود و هم اکنون نیز سهمی ۷۰ تا۸۰ درصدی در تولید پروفیل‌های تقویتی از نوع گالوانیزه در کشور دارد.

این شرکت همچنین برای نخستین‌بار در کشور، خط تولید تمام اتوماتیک یراق‌آلات درب و پنجره را نیز تحت عنوان «شرکت سپهر یراق» آماده بهره برداری کرده است و ماهانه ظرفیت تولید ۲۶۰ هزار دستگیره درب و ۴۵۰ هزار دستگیره پنجره را دارد.

اکنون بالای ۸۰ درصد یراق آلات مورد نیاز کشور وارداتی است که اتوماتیک بودن این کارخانه امکان رقابتی شدن محصولات تولیدی، را فراهم آورده است.

انتهای پیام/م

کد خبر 18

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =