کد خبر 194
۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵

تفاهم‌نامه تولید فولاد بدون کربن در دنیا امضا شد

تفاهم‌نامه تولید فولاد بدون کربن در دنیا امضا شد

شرکت معدنی ریوتینتو برای مطالعه تولید فولاد بدون کربن تفاهم‌نامه همکاری را با گروه سالزگیتر Salzgitter آلمان امضا کرد.

به گزارش آهن‌نیوز، به نقل از وب سایت ماینینگ ویکلی Mining Weekly، شرکت معدنی ریوتینتو برای مطالعه تولید فولاد بدون کربن تفاهم‌نامه همکاری را با گروه سالزگیتر Salzgitter آلمان امضا کرد. بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری محصولات تولیدی شرکت ریوتینتو در استرالیا و کانادا توسط این گروه از نظر میزان بهینه‌سازی در فرآیند تولید فولاد سبز در آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

طی این مطالعه گندله، کلوخه و ریزدانه‌های ریوتینتو در تولید فولاد به روش احیای مستقیم با استفاده از هیدروژن مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین این دو شرکت، امکان صدور گواهینامه استاندارد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سرتاسر زنجیره ارزش فولاد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

تمرکز این همکاری بر استفاده از محصولات ریوتینتو در برنامه سالزگیتر برای تولید فولاد کم کربن خواهد بود که در نهایت تولید فولاد بدون کربن را مورد هدف قرار می‌دهد. این هدف گام به گام و با استفاده از هیدروژن سبز در سال ۲۰۲۵ میلادی آغاز خواهد شد.

مدیر بازرگانی ریو تینتو، آلف باریوس Alf Barrios در خصوص این همکاری اعلام کرد: ما از فرصت همکاری با گروه سالزگیتر در تسریع تولید فولاد سبز با رعایت تعهد خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر زنجیره ارزش فولاد استقبال خواهیم کرد.

ریوتینتو متعهد شده است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را به صفر برساند. همچنین کاهش ۵۰ درصدی (نسبت به میزان انتشار در سال۲۰۱۸) تا سال ۲۰۳۰ میلادی را در برنامه خود دارد.

پایان پیام/ف

کد خبر 194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =