کد خبر 2062
۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

رشد ۱۷ درصدی مقاطع فولادی در ۷ ماه گذشته

رشد ۱۷ درصدی مقاطع فولادی در ۷ ماه گذشته

در مجموع هفت ‌ماه نخست سال گذشته به ترتیب ۱۱ میلیون و ۲۹‌ هزار تن محصولات فولادی و ۱۵ میلیون و ۷۶۹‌ هزار تن فولاد میانی (شمش فولاد) به تولید رسیده بود.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق آمار ارائه‌ شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه، تولید آهن‌اسفنجی بیشترین افزایش تولید را معادل ۱۹‌ درصد داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مجموع مقاطع تخت فولادی، آن‌هم به میزان ۱۲‌درصد به خود اختصاص داده‌ است.

در مجموع طی این مدت مقاطع تخت فولادی تولید شده معادل ۵ میلیون و ۳۱۴‌هزار تن ثبت شده که نسبت به ۴ میلیون و ۷۷۴‌ هزار تن تولیدی طی نیمه نخست ۱۴۰۰، رشد ۱۲ درصدی داشته است.

پس از آن ۱۲ میلیون و ۶۷۰‌ هزار تن محصولات فولادی و ۱۸ میلیون و ۲۶۸‌ هزار تن شمش فولادی تولید شده که به‌ ترتیب تولید محصولات فولادی ۱۵‌ درصد و تولید شمش فولاد، ۱۶‌درصد بیشتر از میزان تولید آنها در هفت ‌ماه ابتدایی ۱۴۰۰ است. در مجموع هفت ‌ماه نخست سال گذشته به ترتیب ۱۱ میلیون و ۲۹‌ هزار تن محصولات فولادی و ۱۵ میلیون و ۷۶۹‌ هزار تن فولاد میانی (شمش فولاد) به تولید رسیده بود.

تولید مجموع مقاطع طویل فولادی نیز با افزایش ۱۷ درصدی از ۶ میلیون و ۲۸۵‌ هزار تن در مدت هفت‌ ماه ابتدایی سال گذشته، به ۷ میلیون و ۳۵۶‌ هزار تن در مدت مشابه سال‌جاری رسیده است. در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با بیشترین میزان افزایش تولید از ۱۷ میلیون و ۳۷۸‌ هزار تن طی مجموع هفت‌ماه نخست ۱۴۰۰ به ۲۰ میلیون و ۷۳۷‌ هزار تن در هفت‌ماهه ۱۴۰۱ رسیده است که از رشد ۱۹ درصدی تولید این محصول معدنی/ فولادی حکایت دارد.

همان‌طور که پیش از این نیز اعلام شده است، مدیریت توزیع و محدودیت برق صنایع طی تابستان سال‌جاری موجب شد همچون تابستان سال گذشته، قطعی برق صنایع بزرگ همچون فولادی‌ها و سیمانی‌ها بر روند تولید تاثیرگذار نباشد و خللی از این حیث ایجاد نکند؛ علت این موضوع مدیریت برق این صنایع بوده است.

پایان پیام/ ف

کد خبر 2062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =