کد خبر 2306
۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

مدیرعامل سابق و معاون خرید فولاد مبارکه بازداشت شدند

مدیرعامل سابق و معاون خرید فولاد مبارکه بازداشت شدند

مدیرعامل سابق فولاد مبارکه و مرتبط پرونده فساد ۹۱ هزار میلیارد تومانی به همراه معاون خرید این شرکت بزرگ بازداشت شدند.

به گزارش آهن‌نیوز، بر اساس خبرهای منتشر شده حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سابق فولاد مبارکه به همراه معاون خرید این فولاد ساز بورسی بازداشت شدند.

عظیمیان مدیر بازنشسته و شهردار سابق اصفهان، پس از استعفای بهرام سبحانی از مدیرعاملی فولاد مبارکه، سال 97 به عنوان سکاندار این شرکت بزرگ انتخاب شد، وی سال 1400 برکنار و با تصمیم هیات مدیره، محمد یاسر طیب نیا به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت جایگزین عظیمیان شد.

افشای فساد گسترده 91 هزار میلیارد تومانی در شرکت فولاد مبارکه و رانت دولتی در این مجموعه مسئله ای بود که سال 98 از سوی نمایندگان اصفهان در مجلس مطرح شد اما طرح این مسئله واکنش های بسیاری از سوی مقامات دولتی به همراه داشت.

موسوی لارگانی از جمله کسانی بود که دست به افشاگری زد و با انتشار اسنادی از رانت دولتی در این مجموعه نشان داد در انتصاب مدیر عامل این مجموعه تخلفات محرزی رخ داده است.

وی امضا قرارداد پژوهشی فولاد با دانشگاهی که ریاست آن بر عهده همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور است را فاش کرد. اگرچه واعظی نسبت به این افشاگری واکنش سریعی نشان داد اما موسوی لارگانی اعلام کرد، تمام مستندات این قرارداد موجود است.

با درخواست نمایندگان مجلس، تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه کلید خورد اما فشار دولت برای لغو آن مسئله دیگری بود که شک نمایندگان را نسبت به وجود رانت گسترده دولتی در این مجموعه به یقین تبدیل کرد و حالا دستگیری‌های پرده‌های جدیدی را از این ماجرا نمایان کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 2306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =